Цьогоріч обсяги продажів житла від забудовників можуть зрости на 25-30%. Прогнозують експерти. Адже зараз дедалі більше компаній йдуть на своєрідні поступки – пропонують власні програми придбання помешкань на виплат. Вони часто надають позики із меншим рівнем процентів, ніж банки, або ж самі стають поручителями за кредитами. Окрім того, деякі фірми планують надавати послугу обміну старих осель на нові.

Андрій Топал, віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю: «Покупець, маючи у власності квартиру, може на протязі одного дня поміняти цю квартиру на будинок у котеджному містечку вже існуючий. Решту суми - або розстрочка на певний час, або кредитування. Із такою програмою, мабуть ще ніхто не виходив в Україні. Ця програма планується для декількох містечок.»

 Торік споживачам вже пішли на зустріч і значно збільшили термін виплат за помешкання. Зараз у багатьох компаніях він становить до 20 років. А розмір початкового внеску – 10% від вартості житла. Водночас деякі забудовники пропонують так звану адресну іпотеку. 

Роман Зінець, керівник департаменту роботи з інвесторами будівельної компанії: «Компанія-забудовник виступає гарантом за клієнта, який буде платежеспроможний. І беручи кредит у банку, є можливість за рахунок прибутку дати для клієнта дешевший продукт іпотеки або відсоткового кредитування.»

Середня ставка за такими позиками – 15% річних, а початковий внесок – близько 20% від вартості житла. Та, експерти підказують – вигідніше обирати програми, коли одразу потрібно віддати третину від загальної суми, а залишок можна розподілити на термін до 5 років. Бо тоді переплатити за позикою доведеться лише близько 10%. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1086