Легалізувати перепланування у столиці стане простіше. Київська влада розробила проект рішення, за яким перегородки у столичних квартирах можна буде руйнувати, без офіційного дозволу. Документ має набути чинності наступного року. Із переліку структур, з якими необхідно  узгодити всі інші зміни, викреслили головне управління архітектури. І залишили тільки райдержадміністрації.

Вадим Євстаф’єв, заступник директора департаменту перепланування території: «Если вы делаете перепланировку квартир, то вы с нашими органами, в основном это инспекция, потом Укргосстройэкспертиза, вы практически не общаетесь. Вы общаетесь с местными органами власти. Вы общаетесь с местным органом самоуправления, который вам выдаёт разрешение. В Киеве это уже не нужно.» 

Коли нові правила набудуть чинності, до тих, хто робив перепланування раніше, жодних претензій не виникне. Водночас  і надалі діятимуть деякі інші обмеження. Приміром, заборонено демонтувати вентиляцію, робити житлові кімнати із санвузлів та кухонь і навпаки.

Андрій Бегменко, юрист: «У більшості людей перепланування незначні по своїй суті. То люди робитимуть перед проектну документацію, сплачуючи за це офіційні гроші, вони будуть її подавати і отримувати протягом десяти днів рішення. І все це буде красиво, приватні структури робитимуть на цьому офіційні гроші. І тіньовий сектор у цьому питанні має відійти в сторону.»

Зараз же фірми-посередники, які допомагають узаконити перепланування, беруть за таку послугу від чотирьох тисяч гривень. Найчастіше до них звертаються власники офісів, які хочуть перевести приміщення із житлового фонду в нежитловий, щоб менше  сплачувати за комунальні послуги. Коли ж ухвалять зміни, їм буде невигідно це робити.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1331