Деякі банки пропонують клієнтам переводити валютні кредити у гривневі. Утім, одразу погоджуватися на це не варто. Співробітники фінустанови зобов'язані розповісти вам про усі переваги й ризики у разі зміни умов. Якщо доходи клієнта в іноземних грошах – найрозумніше залишити все, як є. Отримуєте зарплатню в гривнях та маєте попереду більше ніж 5 років на повне погашення позики – угоду можна й переоформити. До того ж, курс гривні НБУ тримає на короткому повідку. А тому значних коливань вартості вітчизняних грошей не буде. Принаймні найближчим часом. До того ж, ви можете підготувати нові документи, але не підписувати їх, доки не переконаєтесь у правильності вибору.

Олексій Руднєв, банкір: "Якщо різниця між ставкою, яку зараз комерційний банк пропонує для переведення з валюти в гривню призведе до збільшення вцілому по кредиту на 10-15%, то є сенс економічний це робити зараз. Якщо пропозиція від банку, ну, наприклад, ставка за валютним кредитом  10%, а ставка, яку пропонує банк 18%, то економічного смислу у цьому немає."

Юристи радять із банками бути дуже обережними. Особливо, якщо йдеться про переукладання договорів. Адже часто фінустанови  клієнтам нові угоди, де між рядками прописані драконівські умови. Наприклад, пропонують змінити фіксовану відсоткову ставку кредиту на рухому. Крім того, залишають за собою право коригувати її раз на місяць в односторонньому порядку. Причому, на скільки - обирають самі!

Алла Семенченко-Райківська, Юрист: "Це обов'язок банку надати повну, достовірну інформацію про розмір кредиту і тому подібне. Але ми говоримо це усно. Розумієте, а усно - це у будь-якому випадку... з чим ми стикаємось, що людині  розповіли дуже красиво, а в договорі абсолютно не так. Довести це ... ну це або потрібно йти з диктофоном, звертатися до журналістів, все це висвічувати,  щоб якось себе захистити.»

Нав'язувати необхідність переведення кредиту в гривні банк не має права. Це винятково бажання клієнта. Якщо ж фінустанова наполегливо рекомендує - дайте їй негативну відповідь у спеціальному листі. У ньому необхідно зазначити причину небажання змінювати умови та повний опис позики. Якщо ж рішення прийняли за вас - звертайтеся до суду. Він обов'язково анулює угоду, змінену без вашого відома.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 906