Ближче до зими українці можуть відчути дефіцит шин. Компанії не встигають їх виробляти. Найважче буде знайти покришки малого діаметра. 

 Ігор Богданов, директор компанії-виробника шин: "В год 2008-2009, когда крупнейшие производители порезали производство от 5% до 50%, было сокращено производство намного больше. Очень низкий уровень остатков в целом в мире был после прошлого сезона. Соответственно заполнить ту потребность в мире, которая существует, естественно никто не успел."

Добра частина украЇнських власників автО до зими уже готова - сезон стартував іще у жовтні. Щоправда, змінили гуму переважно ті, у кого вона залишилася з попереднього сезону, чи ті, хто потрапив на весняний розпрОдаж. Купувати ж цьогорічну вітчизняні водії не квапляться. Продавці жартують: поки сніг не випаде, українець не перевзується. Через те, що сировина подорожчання у два рази, вартість покришок для зими зросла на тридцять, а на окремі види - і на п’ятдесят відсотків. У разі купівлі комплекту шин найменшого - тринадцятого діаметра, можна вкластися у дві тисячі гривень, середнього – в чотири. Вироби менш розкручених фірм коштуватимуть майже вдвічі дешевше. Китайське ж колесо чи те, що вже було у вжитку, можна купити і за двісті гривень.

 Юрій Стрєлков, автомеханік:"Не важно, она может быть китайского хорошего производителя, она может быть и российского хорошего производителя. Главное, чтобы на эту резину присутствовали гаранти. Желательно покупать у тех, которые продают сертифицировано.  Это первое. Второе - они обязаны выдать гарантию.

Обираючи покришки, подумайте про шляхи, якими їздитимете. Для частих поїздок у сільську місцевість слід обирати твердішу або шиповану гуму. Усесезонки продавці зазвичай радять не купувати. Але тут мають і свій інтерес.  

 Віталій Парубочий, продавець шин: "Тут в принципе зависит все от продавца. Какую резину он захочет продать. Какой больше. А вообще  у нас зима непредсказуемая, снега может выпасть по колено. А безопасность на первом месте "

 Якщо шину підібрати правильно, а їздити обережно - вона служитиме вашій машині чотири сезони.

Юрій Стрєлков, автомеханік: "Когда выворачиваете руль в данном автомобиле, вы можете увидеть, что "внутренняя часть резины изнашивается. Если это резина направленная, можно задние колеса переставить вперед, передние назад. И вы зиму доезжаете.» 

Також експерти рекомендують перевіряти тиск у покришках кожні два тижні. Глибина протектора на зимових шинах повинна бути не менше ніж чотири міліметри. Сміливо викидайте на смітник колеса, які зберігалися в неналежних умовах, та не купуйте ті, що пролежали на складі більше року.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 911