Атракціон небаченої щедрості. Українські банки пропонують вкладати гроші під великі проценти. На короткострокові депозити - місяць - декілька.  Це роблять, щоб виманити з громадян більше гривень. Фінустановам їх не вистачає.    

Борис Тимонькін, голова правління комерційного банку:  «Банки подняли ставки только по краткосрочным депозитам говорит о том, что они слишком высоки. В них есть составляющая некого подавления негатива. На 2-3 месяца мы готовы платить под 20%. На год не готовы.»

На високих ставках люди можуть заробити.  А банки своє надолужать за рахунок споживчих кредитів.  НБУ в цьому загрози не бачить. Як і порушень конкурентної етики. Тенденція, мовляв - сезонна.

Наталія Іванченко, заступник директора департаменту НБУ: «Начало года - это такой вот – период не очень активный, поэтому, в общем-то, наверное банки, в том числе и привлекают депозиты короткие и думают  о начале года.»

Фінансисти прогнозують і певне зростання ставок  довгострокових депозитів. У середньому – 15-16% річних у гривні. Але нагадують: надвисокі проценти можуть бути блефом деяких банків. Адже у разі погіршення фінансової ситуації не всі з них можуть повернути вклади.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 570