Влада хоче, аби всім без винятку українцям була доступною правова допомога. Безкоштовно. У Мін'юсті обіцяють - до співпраці з державою приватних юристів не примушуватимуть. Для цього вона оголошуватиме конкурс. Кожен охочий адвокат зможе подати свою заявку. Саме з ними згодом і підписуватимуть контракт. Стати клієнтом таких правників зможуть, зокрема, малозабезпечені,  діти-сироти, ветерани та іноземці.

Андрій Вишневський, директор центру правової реформи при Мін’юстиції: «Будь-яка затримана особа має право на адвоката за рахунок держави. Тобто, орган, який здійснив затримання невідкладно згідно із новим законом має інформувати спеціальні центри про факт затримання. І центр протягом однієї години цілодобово це буде відбуватися – повинен  забезпечити такій особі адвоката.»

В управлінні з нагляду за розслідуванням кримінальних справ кажуть: головне, аби держава платила юристам достойні гроші. Адже нині співпрацювати з підозрюваними йдуть лише новачки.  

 Сергій Тмощук, співробітник прокуратури: «Він за це до недавнього часу отримував за день 15 гривень. Зараз. 2007-го року відповідно внесли зміни - 2,5% за годину від необлагаємого мінімуму.»

Юристи запевняють: вони готові працювати за гонорари від держави. Утім, остання не повинна створювати ще одну монополію з надання відповідних послуг.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1663