Через економічну кризу чимало греків опинилися на межі бідності. Тож, вони вчаться жити та обходитися без грошей. Приміром у місті Волос вирішили відмовитися від готівки та запровадили бартер. Замість банкнот - використовують Теми. Працює система доволі просто: майже всі крамниці міста об’єднали в мережу, яка має одну технічну та інформаційну базу. Люди, приходячи до магазину, здають продавцям речі або товари. І за це на власну кредитну лінію, отримують вищезгадані Теми. А вже потім, використовуючи цю альтернативну валюту, можуть придбати все необхідне в тому ж закладі. Жителі Волосу називають це економічною демократією.

Читайте: Греция повторит Великую депрессию 1929 года

Яніс Грігоріо, житель Волоса: " Гроші не можуть впливати на особистість людини, тож ми відмовилися від них і тепер кожен без проблем має змогу придбати собі речі та товари щоденного вжитку".

Нині систему вже задумали розширити.  Приміром, за будь-яку послугу на користь мережі крамниць чи інших учасників системи, людина може отримати якійсь сервіс – приміром, безкоштовну консультацію лікаря.

Див. також: У Греції тривають протести, поліцію закидають камінням

Яніс Грігоріо, житель Волоса: "Якщо у людини не має грошей, але вона має час та бажання попрацювати в автосалоні,  то потім зможе  безкоштовно полагодити там власну машину або мотоцикл".

Читайте: Греция закрыла безвизовое окно

Жителі Волосу вірять, створену в їхньому  місті систему бартеру можна розширити до державних масштабів. Тоді, кажуть греки і кредити за кордоном брати не доведеться. А  економіка Еллади почне процвітати.  

 

Антоніна Шешеня. "Особистий капітал". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: деньги экономика греция кризис банкноты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1284