Банки переглядають депозитні програми. Деякі відмовляються від короткострокових вкладів. Менш, ніж на 3 місяці гроші на зберігання не беруть. У середньому ставки у гривні коливаються у межах 17-ти відсотків. На валюті можна заробити від 8% до 9% річних.  

 Катерина Вінницька, директор департаменту продуктів фізосіб комерційного банку:  «Показатели в нашем банке нас абсолютно устраивают.  У нас наши вкладки и оставляют - продлевают - свои депозиты на новые  строки. У нас появляются  новые депозитные портфели. Можно сказать, что в этом году ситуация абсолютно сравнима и даже выше объёмы привлечений, чем в прошлом году.

Деякі банки пропонують підзаробити до 21% або навіть 24% річних у гривні. Утім, юристи попереджають: сліпо довіряти таким депозитним пропозиціям не варто. Мовляв, це - може виявитися лише рекламним трюком. І спокушаються, як правило – пенсіонери або любителі легкої наживи.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: «Найвищу ставку  банк пропонує в останні місяці чи навіть в останній місяць строку дії такого депозиту. А всі інші місяці будуть  обчислюватися за абсолютно іншою  ставкою. Якщо банк, наприклад, декларує ті ж 24%,  то абсолютно реально, що, можливо, всі інші місяці можут йти там... 16, 15%.»

Однак, у суд за це не подаси. Адже всі умови фінустанови є у договорі. І консультанти не зобов'язані повідомляти про зміну ставок на депозити. Мовляв, кожен клієнт повинен уважно читати документ, який підписує.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 815