Як зігрітися, коли не працює центральне опалення? Найдешевше купити тепловентилятор. Його вартість стартує від 60-ти гривень. Утім, такий пристрій сильно сушить повітря і шумний в роботі. Інфрачервоні обігрівачі ліпше обирати для офісів і відкритих приміщень, де є протяги, кажуть фахівці. Водночас найкращий варіант для помешкання - масляні обігрівачі і конвектори. Перші по троху відходять на задній план через свою енергозатратність і ризик отримати опік від розжареної поверхні. Тому  сім`ям, де є маленькі діти, продавці радять купувати конвектор.

Див. також: Хочете зекономити на обігріві - купіть кондиціонер

Наталя Бруско, продавець-консультант магазину побутової техніки: "Он не сушит воздух, он абсолютно безопасен. То есть, нагревая помещение, он не нагревается сам.  И благодаря этому мамы могут не бояться, что ребёнок может обжечься раскаленной батареей. В третьих, он очень мобильный. То есть его можно как повесить на стенку, так и на ножках поставить в удобное место и очень компактный".

Мінімальна ціна на масляний обігрівач нині становить близько 200 гривень. Конвектора - 400. Загалом, кажуть продавці, витративши 5-6 сотень можна купити хороший прилад від надійного виробника. Водночас для тих, хто хоче зекономити не тільки тепер, а й на перспективу, найкращим  варіантом стане сучасний кондиціонер, запевняють фахівці. Мовляв, саме цей побутовий пристрій - найефективніший з точки зору споживання електроенергії і віддачі тепла.  Деякі сучасні моделі здатні виконувати свою функцію, навіть, коли за вікном мінус двадцять. Масляні та інфрачервоні обігрівачі, а також конвектори виділяють рівно стільки ж енергії, скільки споживають з електромережі, розповідають науковці. А кондиціонери, що працюють за принципом теплового насоса, мають у кілька разів вищу віддачу. 

 Див. також: На холодні батареї радять скаржитися ... у міліцію

Степан Кудря, завідувач кафедри відновлювальних джерел енергії КПІ: "В тепловому насосі ви даєте на привод компресора одну кіловат\годину енергії, отримуєте від 3-х до семи теплової енергії можете отримати в залежності з якої температури ви будете брати для нього тепло. І тому зараз дуже багато установлюють кондиціонерів особливо в місті для квартир".

Дивіться: В Україні планують зробити незмінні тарифи

Перевага кондиціонера ще й у тому, що він служитиме не тільки взимку, а й влітку за своїм прямим призначенням.  Єдиний мінус - ціна. Вартість приладу, що здатен працювати і ефективно обігрівати квартиру навіть у найхолоднішу зиму стартує від 8 тисяч гривень.

Юлія Шост, Володимир Гуцлевець, "Особистий капітал". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: отопление кондиционер обогреватели батареи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5096