Курити стало ще дорожче. З першого січня на 15% зросли ставки акцизного збору на тютюнові вироби. Таким чином цигарки подорожчають на 1-2 гривні. 

Олег Іванець, аналітик інвесткомпанії: «Этот бизнес принадлежит иностранцам. И, соответственно, нет лобби в парламенте, которое бы ну защищало этот бизнес. это уже из года в год отмечается рост акциза на эти товары и ущемление различными другими способами.»

Втім, до західних цін українцям ще далеко. Приміром, пачка цигарок у ЄС коштує від трьох до восьми євро – залежно від країни. 

Перехожий: «У Норвегії одна пачка цигарок коштує 9 доларів. Я хочу кинути палити, але це досить важко.»

А от для деяких українців подорожчання цигарок змусить або кинути палити. Або шукати більш дешевші варіанти.

 Люди на вулиці: «Тільки буду не в магазинах купляти, а у бабушек за півціни. Тобто, якісь контрабандні цигарки? Ну а шо ви думали? хтось буде по цим цінам купляти?»

«Нажаль, пагубна звичка куриво. Але я вважаю, що я буду продовжувати курити.» 

«Мабуть це вже буде приводом, щоб кинути курити.»

Згідно статистики за останні 5 років близько 4 мільйонів українців відмовились від звички завдяки різкому подорожчанню цигарок та забороні курити в публічних місцях.

Микола Поліщук, екс-міністр охорони здоров’я: «У нас в цьому році за 10 місяців на двадцять тисяч людей зменшилась смертність від серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань. На 20 тисяч!  І тут тютюн іде одним із провідних факторів.»

За останні роки  реалізація цигарок скоротилася на чверть. А саме з 84 до 63 млрд штук на рік. Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна покинула список країн-лідерів за кількістю курців. І перемістилася з третього на двадцять четверте місце. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 570