Сніг не в радість. Через потужні снігопади в країні одна за одною падають електроопори. Без світла і досі сидять мешканці 15-ти населених пунктів на Одещині. Загалом негода змусила кілька днів жити навпомацки українців з 80 сіл та містечок.

Василь Квашук, директор департаменту цивільного захисту МНС України: «Найбільше постраждала у нас Одеська область, де мокрий сніг, сильний вітер призвів до падіння понад 150 електроопір і було позбавлено електропостачання 80 населених пунктів. Найближчі 2 доби електропостачання буде відновлено в цих пунктах.»

Що робити українцям, які не мають світла, а подекуди через це і тепла – МНС-ники  радять – чекати на ремонтну бригаду  та мерзнути. Саме так без світла та у холоді кілька днів  довелось просидіти Нонні Анатоліївні. Через сильні снігопади біля будинку поламані дерева обірвали лінії електропередач. Доки мережу полагодили довелось мерзнути – адже сучасний котел, хоч і працює на газу, та запалюється лише від електромережі.

Нонна Шевченко, киянка: «Холодно, очень холодно, я топила все время с утра до вечера горела духовка. А, что делать, одетая, вот этого было мало то, что на мне. Я конечно простудилась и до сих пор чувствуется цистит этот.» 

Коли електроенергію увімкнули, котел виявився несправним. На ремонт жінка витратила 1200 гривень. Рятівником у такій ситуації може стати дизельний або бензиновий генератор – незмінний атрибут в обійсті американського фермера.  Він за кілька хвилин забезпечить будинок електроенергією.

Олександр, менеджер з продажів: «Дизельные станции к примеру вот 5 киловатт они потребляют порядка 1,3 литра в час на максимальной мощности. И при этом 5 кВт хватает на дом порядка 100 квадратов обеспечить в результате аварии.»

Правда коштують такі станція не дешево – самозавідна майже  10 тисяч гривень, автоматична на 5 тисяч дорожча. Проте, на використання генераторів в приватному будинку не потрібно жодних дозволів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 942