Майже половина українських водіїв уже готові до зими. Адже перевзувати свої авто вони почали ще два тижні тому. Проблем, кажуть, поки що немає. Проте ближче до холодної пори року продавці прогнозують дефіцит якісної гуми та зростання вартості коліс.

Сани готуй влітку. А ось машину перевзувай, коли температура надворі опуститься до плюс семи градусів за Цельсієм. В Україні стартував сезон зміни літньої резини на зимову. Черг поки немає. А от ціни суттєво змінилися.

Зимові шини цьогоріч здорожчали на 20-30 %. Найбільше - малого діаметру. Проте, така гума нині в дефіциті. Не вистачає й просто якісних шин.

«Тут в принцыпе зависит все от продавца. Какую резину он захочет продать, какой больше. А вообще скандинавская резина большим спросом пользуеться, потому-что у нас зима непредсказуемая, снега может выпасть по колено. А безопасность на первом месте», - коментує комірник Віталій Парубочий.

Для українських водіїв найкращий варіант - скандинавський тип шин європейського, зокрема німецького походження. Одну гуму на всі сезони, фахівці радять не купувати. Адже зими в нас холодні, а універсальні шини при +5 вже замерзають. Шиповані варто обирати винятково тим водіям, які вже їздили на таких колесах.

«Надо смотреть на погоду. Если прошлая зима - то более жосткую резину выбирать. Если же позапрошлая зима более снежная была, надо скандинавскую брать, мягкую, направленую», - говорить комірник Віталій Парубочий.

Майстри кажуть: цьогоріч українці завчасно почали готувати свої авто до зими. Уже у середині жовтня у день по десять - двадцять клієнтів.

«Везде нормально работают, ребята квалифицированы, где бы я что-то не делал, всегда претензий у меня никогда нет», - говорить водій Володимир.

Вартість одного колеса із зимовою гумою - від 450 гривень. Ще майже 200 доведеться віддати за монтаж та балансування коліс. Точок шиномонтажу у столиці достатньо. Головне, проконтролювати сам процес.

Як це роблять розповів старший зміни шиномонтажу Олександр Томенко: «Знімаємо з машини диски з резиною, дивимося диски на удар, якщо він рівний, ставимо нову резину, качаємо, балансуємо і ставимо на машину назад. Чим більший радіус, тим вища ціна. Наприклад 15 радіус - 40 грн. - це монтаж одного колеса із балансуванням».

Якщо шину підібрати правильно, а їздити обережно - зимове взуття служитиме вашій машині в середньому три сезони.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1295