Вирішили продати автомобіль, однак не знаєте, як вчинити - реалізувати на автобазарі, через комісійний магазин? Або ж  скористатися так званою послугою "trade-in" та змінити старе авто на нове, але з доплатою? Ми вирішили перевірити це на практиці і взяли для прикладу іномарку 2006 року випуску з пробігом 80 тисяч км, яка жодного разу не була у ДТП. Новою машина коштувала 12 тисяч доларів.  За оголошенням в інтернеті, зазвичай, власник просить за неї 12 тисяч доларів. У автосалоні таке авто готові забрати відразу, однак.... за 8 тисяч.  

В’ячеслав Борук, начальник відділу trade-in  в автосалоні: «Рыночная цена автомобиля - она есть условная, и имеет некий диапазон. Все зависит от состояния автомобиля, от пробега, были ли кузовные ремонты, внешний вид автомобиля. Даже очень большое значение имеет курили ли в автомобиле, или нет.» 

Не подобається такий обмін старого автомобіля на новий – є й інші варіанти. Транспортний засіб можна продати через комісійний магазин. Це вигідно у тому випадку, коли немає часу самостійно пропонувати залізного коня. Втім, слід зауважити, окрім витрат на послуги посередників, слід сплатити ще й 15% держмита. Тобто, якщо за експертною оцінкою автомобіль коштує вісім тисяч євро, то державі доведеться заплатити 1200. 

Ростислав Кравець, юрист: «Фактически у вас комиссионер не покупает автомобиль. То есть он может сфотографировать и вывесить у себя на интернет-сайте. Либо, что зачастую происходит, он зачастую ставит этот автомобиль к себе на площадку. Тут может комиссионер, если он имеет соответствующее разрешение, провести эту сделку через себя на торговлю автомобилем.» 

Згідно з нормами українського законодавства, під час продажу авто Ви повинні сплатити держмито у розмірі 5% від вартості авто. А також 1%, як податок на доходи фізичних осіб. Тож у будь-якому разі повернути всі кошти, колись витрачені на машину, не вдасться. Навіть, якщо ви на ній не їздили.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2285