Сир для українців буде доступніший. Він подешевшає мінімум на 10%. А може навіть більше. Прогнозують аналітики. Це - через конфлікт із Росією.

Яка заборонила експортувати продукт трьом заводам. От тільки дешевшим він буде не довго. Платитимуть за це - селяни.

Росія – найбільший покупець цього вітчизняного товару. 85% експортної продукції продаємо північним сусідам. На інших ринках нас не чекають.  Наприклад, європейці переважно переробляють наші сири на плавлені. Мовляв, якість молочної сировини не влаштовує. Бо у нашій державі 70% молока переробники купують у звичайних бабусь. Тоді як в ЄС звикли брати у фермерів.

Дивіться також: Україна і Росія оголосили тимчасове "сирне перемир’я"

Єлизавета Святківська,аналітик аграрного ринку: «Але там дуже високі дотації для виробників. Значна державна підтримка. 300 євро за гектар тільки допомога, залежно від кількості земель».

Якщо Росія «імпортного табу» не зніме – виробництво сиру в Україні скорочуватиметься. Відповідно – страждатимуть селяни. Бо молока в них купуватимуть менше. Та й за нижчими цінами. До речі його вартість уже впала на 40 копійок. Зараз бабусям пропонують щонайбільше 2 гривні за літр. Фермерам – удвічі більше.

Єлизавета Святківська,аналітик аграрного ринку: «Виробники намагаються утримати це падіння. Ну не виробники молока, а переробники. Тому що всі розуміють, що за зниженням ціни піде зниження поголів’я. Наступного року не буде молока. Знову будуть високі ціни»

Дивіться також: Москва розгортає "Сирну війну"

А ось компенсувати не малі збитки, які за «сирну війну» зазнають українці, буде нікому. Навіть, якщо доведемо, що продукція - якісна.

Олег Мальський, юрист: «Все таки рішення прийняв державний орган, відповідно, це буде стягування збитків з держави. А вона володіє певним імунітетом, відповідно. Хоча це комерційні відносини, і дана можливість мала бути все-таки реалізованою».

Між тим, Держветслужба надіслала листа Росспоживнагляду. Просять їхніх фахівців навідатись до наших заводів. Із ревізією. Аби ще раз пошукали пальмову олію у продукті.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 748