10 тисяч гривень на одну безплідну жінку виділяє держава, аби вона могла народити. Та якщо не вийшло з першого разу, вона має ще два шанси завагітніти за державний кошт.

Безплідні українки все частіше користуються допомогою репродуктологів. Щороку до клінік штучного запліднення звертаються близько 10 тисяч жінок. Загалом в Україні не може мати дітей кожна четверта пара. Проте, щоб отримати надію, жінкам необхідно пройти спеціальні програми обстеження та процедур.

Дивіться також: Кому - дитину, тому і майно

Володимир Бутенко, головний лікар клініки репродуктивного здоров'я: «Середня ціна таких програм від 12 до 16 тисяч гривень».

І це ще мінімальні ціни. Інші клініки оцінюють свою роботу за такими програмами втричі, а то й учетверо дорожче. Натомість стовідсоткової гарантії не дають. Щоправда, дати життя українки можуть і за державний кошт.

Депутати обмежать "штучне" запліднення

Ірина Гак, лікар-акушер-геніколог: «Бюджетная программа у нас существует с 2010 года. Мы оплодотворили уже много женщин. Есть положительные результаты. Ранее это было 31 процент, сейчас мы повысили до 63%».

В Україні безкоштовне штучне запліднення  проводять у шести медзакладах - у Харкові, Донецьку, Одесі, Івано-Франківську та Києві.  Однак, потрапити до державного списку не просто.

Після заборони абортів пожвавляться псевдо-медики

Ірина Гак, лікар-акушер-геніколог: «Они сдают документы по месту жительства и ети документы попадают в министерство пока ети документы пересматриваются, пока издается приказ, пока он приходит уже к нам, некоторые анализы уже потеряли свой срок годности поэтому мы вынуждены её направлять ещё на пересдачу этих анализов». 

Дивіться сюжет: В Україні опікуватись вигідніше, ніж всиновлювати?

Жінці, яка не може завагітніти, держава профінансує штучне запліднення, максимум, тричі. На одну пацієнтку виділяють близько 10 тисяч гривень. І це тільки на ліки. Так, у 2011-му  за бюджетний кошт зачали понад 500 дітей. А загалом щороку в Україні народжується в середньому 4 тисячі "дітей із пробірки". Тоді як у Німеччині завдяки такій процедурі  кожного року з'являється на світ 9 тисяч немовлят.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1829