Впродовж року колектори вибили з українців півтора мільярда гривень. 90% з них банківські боржники. Наразі триває повернення проблемних позик ще на 10 мільярдів.  

За рік колектори вибили з українців півтора мільярда гривень.  Гроші віддають переважно боржники банків - ті, хто брав споживчі кредити та іпотеку. Таких -  90%. Решта - непогашені зобов’язання за послуги, які надають телекомунікаційні компанії та житлово-комунальні підприємства. Легальні колектори завжди називаються коли телефонують. Вказують суму боргу та кредитора. А також максимальну інформацію про проблему.

Олександр Ільчук, президент Асоціації учасників колекторського бізнесу: «Если коллектор не называет себя, я, на месте человека который снял трубку с той стороны, просто перестал бы разговаривать».

Таких хто себе не називає чимало, зізнаються учасники ринку. Тож пропонують владі обрати регулятора їхньої діяльності. Взяти на себе такі функції міг би Нацбанк, чи Мінфін. Пізніше кажуть варто законодавчо врегулювати діяльність колекторних організацій - за прикладом США.

Ерік Сальзман, представник посольства США: «У нас колекторам заборонено погрожувати та грубити боржнику, телефонувати йому до 8 ранку чи після 9 вечора. Залишати повідомлення на автовідповідачі чи писати на сторінці у соціальній мережі теж не можна. А також зустрічатись з боржником без його згоди».

Офіційно банки показують статистику -   15% проблемних позик. На  суму  -  83 мільярди гривень. За оцінками аналітиків,  таких кредитів значно більше. Близько сорока відсотків. На 300 мільярдів. І навряд чи банки спишуть ці борги.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 949