Суттєво здорожчують операцію з нерухомістю додаткові послуги. Юристи кажуть – така допомога БТІ людям узагалі не потрібна. Але її нав'язують, бо розуміють, що клієнт, зазвичай раз у житті купує житло і не може напевно знати, які саме папірці йому слід мати, щоб переоформити квартиру.  

Ростислав Кравець, юрист:  «Если потребителю, либо лицу, которое обращается в БТИ навязывают какие-то дополнительные услуги, создание каких-то актов, подписание, вплоть бывают даже случаи, что навязывают услуги по страхованию этого имущества, подобные вещи являются незаконными.»

Захиститися від зайвих послуг можна і потрібно. Адже це - дозволить зберегти ваш особистий капітал від необґрунтованих витрат. Тому ставте працівникові БТІ побільше запитань.

Ростислав Кравець, юрист: «Если он навязывает какие-то услуги попросить у него предоставить перечень этих услуг, а так же чётко дать ответ какие услуги являются обязательными для регистрации, а от каких он имеет право отказаться. Если ему не отвечают, он может обраться с непосредственно заявлением к руководителю этого органа»

Утім, не від усіх супутніх послуг можна відмовитися. Адже деякі з них не просто встановлюють, а ще й спеціально офіційно узгоджують з обласними радами.

Анатолій Соболевський, старший юрист Федерації роботодавців Києва: «Керівник обласного бюро зустрічається з головою обладміністрації і говорить, давай ми встановимо на якусь супутню послугу оцінку якогось там об’єкта. Скажімо 10-20 неоподаткованих мінімумів.»

 Юристи кажуть, що боротися із завищеними розцінками (нехай і офіційними) - також можна. Треба лише написати листа до прокуратури та Антимонопольного комітету. Там вивчать калькуляцію і зроблять висновок, як правило, на користь клієнта. Якщо провину БТІ визнають, ви зможете відсудити зайве витрачені гроші. Та найчастіше такі організації, як БТІ, розраховують на те, що їхні клієнти цього робити не будуть.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 405