Футбольний чемпіонат "ЄВРО-2012" - хороша нагода підзаробити. Найбільше тимчасових вакансій буде у сфері обслуговування. Додатковий персонал знадобиться готелям, ресторанам, кав'ярням і службам таксі.

Людмила Петрученко, партнер консалтингової компанії з підбору персоналу: «Отметить можно сферу гостиннично-ресторанного бизнеса, начиная от администратора гостиниц, горничных, так же официанты.  Так же мы наблюдаем всплеск вакансий в сфере проката автомобилей. Уже сейчас, особенно в Борисполе, можно отметить, что уже  такие кандидаты, чтобы они умели.... английский язык очень важен. В любой профессии.» 

Щоб не стати жертвою нечистих на руку роботодавців під час короткострокового працевлаштування, юристи радять обов'язкового підписувати тимчасовий строковий договір. Цей документ можна укладати на термін до 2 місяців і де мають обов’язково фіксувати час співпраці. Водночас на підприємстві повинні обов'язково  видати наказ про зарахування тимчасового співробітника. Після чого на нього поширюють усі вимоги внутрішнього трудового розпорядку та право користуватися усіма пільгами і гарантіями, передбеченими у законодавстві для найманих працівників. Фахівці радять зазначити в угоді режим роботи, і особливо детально прописувати службові обов'язки.

Юрій Семенюк, юрист: «Тому, що згідно з законодавством на тимчасових працівників поширюються  додаткові підстави для дострокового  припинення трудової угоди. Однією з підстав може бути невиконання тимчасовим працівником тих обов'язків, які на нього покладені за трудовою угодою. Таким чином, з тим, щоб в майбутньому уникнути можливих непорозумінь та спорів, слід, щоб ці обов`язки  вони були конкретизовані в самій угоді.»

Важливо, аби підписання трудової угоди відбувалось в офісі підприємства, щоб найманий працівник міг переконатися у його легальній діяльності. Крім того, нового робітника мають обов`язково представити керівнику. Додатковою гарантією має стати зазначення у договорі реальної заробітної плати. 

Юрій Семенюк, юрист:  «Важливою гарантією для  працівника є зазначення в угоді реальної заробітної плати, які підлягає потім виплаті. Оскільки без зазначення реальної заробітної плати в подальшому можуть виникнути непорозуміння, або якісь проблеми із отриманням всього того, що було домовлено спочатку.»

Тимчасова трудова угода дає робітнику додаткові переваги, каже юрист. Адже працюючи за таким договором найманий працівник може вимагати його розірвання за три дні, а не за 2 тижні, як того вимагає законодавство в інших випадках.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 791