Процедуру держреєстрації нерухомості  можуть спростити. Уряд уже підготував відповідні зміни до законодавства. Потрібна лише згода парламенту. І тоді документи можна буде  подавати, як у паперовому, так і в електронному вигляді. А термін розгляду заяв громадян скоротять із 14-ти до п'яти робочих днів. Також хочуть дозволити нотаріусам самостійно  проводити вторинну держреєстрацію прав власності на нерухомість. Це суттєво зекономить час.  

Володимир Ракитянський, приватний нотаріус:  После подписания сторонами регистрации в реестре правочинов будем проводить эту же регистрацию и в реестре прав собственности на недвижимое имущество. Что уменьшит, во-первых, бюрократическую составляющую.  Не надо ходить в дополнительные структуры, абсолютно правильно, это в БТИ.  

А ще хочуть скасувати вимогу реєструвати право на ділянку впродовж року.  

Ольга Левенчук, юрист: Така  норма дещо обмежує права особи отримати земельну ділянку на праві власності. Вона є дещо дискримінаційною.І по-друге, особа, якщо в неї немає часу зібрати документи, звернутися за реєстрацією,то вона зможе скористатися цим правом необмежений період.

Також особам, які мають права на чужу нерухомість, дозволять брати витяги з Держреєструтаінформацію про наявність іпотеки чи обтяжень. Але фахівці кажуть: після запровадження таких нововведень послуги нотаріусів можуть трохи подорожчати. 
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1273