Як давно ви перевіряли наявність коштів на банківській картці? Робити це слід ледь не щодня. Адже гроші можуть танути, як сніг. Причому, інколи – з легкої руки працівників фінустанов. Вони мають доступ до рахунків клієнтів, а отже, і спокусу збагатитися. Причому про крадіжку власник пластику ризикує не дізнатися взагалі. Як правило, зникає всього кілька гривень. Утім, якщо злочин таки виявили – негайно звертайтеся до керівництва банку. І обов'язково – з письмовою заявою. На неї реакція має бути миттєвою. Відповіді на всі питання дасть службове розслідування. У разі виявлення такого пограбування – гроші вам зобов'язані повернути, винного – покарати. Якщо ні - йдіть до правоохоронців чи суду. Крім низки документів, там доведеться ще й підписати дозвіл на розкриття банківської таємниці про ваш рахунок. Однак, експерти попереджають: тяганина з фінансовими установами – справа не одного дня.

Ростислав Кравець, юрист: «Всё зависит от того - какая статья. Это может быть мошенничество, это может быть проникновение ... вот, как хакерская атака.  Это могут быть просто кража  опять же личных данных. Это может быть раскрытие банковской тайны. В зависимости от того, с чем будет связана кража этих средств, и будет уже выбрана мера наказания  судом.»

Також зникати із пластикових карток гроші можуть у крамниці – причому прямо на ваших очах. А саме – під час розрахунку за покупки. А все - через несправність спеціального обладнання чи тимчасові неполадки. Часто трапляється, що касир проводить пластиком по терміналу – втім, трансакція не відбувається. Щоб її підтвердити, працівник магазину робить повторну маніпуляцію. У результаті - із вашого рахунку списується подвійна сума. Причому, не факт, що на чеку це зафіксується. Як тільки помітили зникнення грошей – вимагайте у банку, який вас обслуговує, роздруківку переведень. Також пишіть заяву до адміністрації магазину.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: «Ви вказуєте відповідну дату, коли це сталося - хоча б приблизно. І тоді починається... в залежності від складності ... їм потрібно також провести перевірку, чи дійсно це мало місце. По-перше. По-друге, у них є камери спостереження, якими також можна там відслідкувати, чи було нажато там 2 рази. Ну, тобто, подивитися все це насправді можна, хоча не так і легко.»  

Аби не потрапити у неприємну ситуацію, фахівці рекомендують користуватися смс-банкінгом. Вартість цієї послуги – майже три гривні за місяць. Як тільки з рахунком відбувається будь-яка маніпуляція – на ваш мобільний приходить відповідне текстове повідомлення. Таким чином зможете без особливих зусиль контролювати стан балансу на картці.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 954