Маєте заборгованість по кредиту, домовляйтеся з банком про дисконт. Багато фінансових установ зараз готові йти на поступки. До того ж позичальнику можуть списати не тільки штрафні санкції, а й частину тіла кредиту. Нині банки зацікавлені у живих грошах, тож принцип краще щось, ніж нічого спрацьовує як ніколи. Забирати у боржників застави -  теж не вигідно. Адже вартість нерухомості впала чи не вдвічі. Відтак повернути позичені кошти, продавши відібране майно – все одно не вдасться.

В'ячеслав Гончаров, юрист: «Если у вас есть не вся сумма, а часть, вы можете попросить банк взять эту сумму. и таким образом закрыть сумму кредита.  Нужно не забывать, что банки это не государство. Банки – это частные структуры, где сидят такие же люди, как и вы. И естественно, что если им будет выгодно, то они пойдут Вам на встречу.»

Готовність банків списати частину боргу безпосередньо залежить від кількості грошей, які позичальник готовий внести одразу. Якщо це просто місячний платіж, сподіватися на поступки не варто. Якщо це 60-70% від суми кредиту, залишок можуть пробачити.

Роман Швед, фінансовий експерт: «Якщо отримати невеликий дисконт , а по факту далі не розраховуватись, це ні до чого доброго не приведе. В такій ситуації треба просити цей же дисконт і продавати актив, однозначно. Тобто і залишатись уже з невеликим кредитом. Є банки, які не хочуть давати знижки, а роблять тільки розстрочки. Ну я б на місці позичальників не приставав на такі пропозиції, по тій причині, що вони в ще більшу боргову яму себе заганяють.»

Узагалі ж юристи радять частіше навідуватися до свого кредитора. Те, що вам відмовили у дисконті рік тому, не означає, що цього разу відповідь теж буде негативна. Адже ситуація на фінансовому ринку міняється чи не щомісяця.  Крім того, експерти рекомендують спілкуватися не з менеджерами нижчого рівня, а зі співробітниками, які мають право ухвалювати якісь рішення.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1037