До кризи, альтернативою банківському депозиту були інвестиції в нерухомість. Проте, тепер ціни на неї впали. Тому люди частіше стали купувати готове житло, ніж землю для будівництва. 

Володимир Степенко, маркетинговий директор консалтингової компанії: «Если раньше это был весьма перспективный интересный вид бизнеса купить земельный участок по дешевле и продать его по дороже, то  на сегодняшний день, к сожалению, это не так легко и, как правило, если человек покупает земельный участок, он может продать его либо по такой же стоимости, либо может быть по цене даже немножко ниже.»

Ціновий зріз за листопад свідчить – сотка у передмісті столиці коштує в середньому 3,5 тисячі доларів. Із початку року вартість зменшилась на 8–15%, залежно від району. 

Генріх Людкевич, президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю: «Це є певна кореляція ціни, враховуючи стагнацію ринку нерухомості взагалі. Але чекати якогось там наступного обвалу цін як було у 2008-му, я вважаю, що не потрібно і його не буде.»

Підвищити ціни на землю зможуть лише самі люди. Якщо зароблятимуть більше. А їхні доходи зростатимуть. Ми припустили таку ситуацію, та порахували прибутковість депозиту і купівлі землі для перепродажу.  Середня ставка банківського депозиту – 12% річних. Зробивши вклад на суму 50 тисяч гривень. Через 2 роки фінустанова поверне вам 62 тисячі. На противагу цьому - за 50 тисяч ви можете придбати 14 соток землі. У разі зворотної динаміки ринку нерухомості та повернення хоча б до показників 2009-го  – вартість однієї сотки може зрости на 15%. Через 2 роки ви зможете продати ділянку лише на шість тисяч дорожче. Прибуток удвічі менший. Отже, ризик не виправданий.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3848