Новорічний стіл цьогоріч обІйдеться приблизно на 20% дорожче, ніж 2010-го. І це за умови, що придбаєте всі продукти заздалегідь і не в місцях стихійної торгівлі, кажуть експерти.

Тарас Висоцький, аналітик аграрних ринків: «Хто буде в останній момент купувати в бабці хрін до Нового року, може дійсно заплатити в 3 рази більше.»

Один із головних продуктів до свята – м’ясо та вироби з нього - за рік додали у ціні приблизно на 5-7%. Та у грудні вартість таких товарів зросте приблизно на кілька гривень. На ринку їх буде дуже багато через значний попит. А ось на делікатесах продавці спекулюватимуть. Найбільше останнім часом подорожчали яйця. Окрім того, що взимку їх виробляють менше, ще й постачальники намагаються скористатися передноворічним ажіотажем. Бо саме у цей час господині масово скуповують усе для салатів.

Марія Колесник, аналітик аграрного ринку: «Напередодні Нового року подорожчають завезені овочі та фрукти, це якісь там екзотичні, подорожчають обов’язково гриби, можливо, подорожчає м’ясо, але в першу чергу це стосується ринків. Вже подорожчали яйця. Частково подорожчання відбувається молочної продукції, але це не пов’язано із святами.»

Також уже збільшили ціни на солодощі - подекуди майже на 10%, хоча  цукор трохи подешевшав. Приблизно на 20% дорожче цьогоріч коштують і горілчані вироби, бо на них підвищили акциз, також зросла вартість спирту. Окрім того, менше українців зможуть потішити себе червоною ікрою і рибою. Адже ціна на таку продукцію збільшилася на понад 25%.

Олександр Ярославський, заступник гендиректора Української аграрної конфедерації: «На мой взгляд, удорожание произойдёт только за счёт алкоголя и за счёт рыбной продукции, которая, в принципе, достаточно популярна на новогодних столах наших потребителей. Это произойдёт процентов на 20-30 эти позиции. Всё остальное, в принципе, осталось на том же уровне.»

Водночас чиновники запевняють: продукти напередодні свят не дорожчатимуть. Адже за цим будуть суворо стежити.

Сергій Петренко, перший заступник директора департаменту Мінгропроду: «Не буде навіть ситуаційного підвищення цін. Це по-перше. Чому їх не буде? Тому що при Міністерстві аграрної політики створено штаб за контролем за рівнем цін і забезпеченням українців, особливо в містах, продукцією сільськогосподарського походження.» 

Чи не єдине, що подешевшало, порівняно з минулим Новим Роком - це овочі. Зараз вони подекуди коштують в половину менше, ніж у 2010-му. Найбільше цьогоріч знизилась ціна на картоплю. Наразі вона становить 2-3 гривні за кілограм. Тому хоча б традиційний салат "Олів’є" зможе  собі дозволити майже кожна сім’я.  

Марія Колесник, аналітик аграрного ринку: «На сьогоднішній день якихось найближчого часу подорожчань не слід очікувати. Я думаю, що і новорічні свята, і  Різдво, і відповідно ми перейдемо у наступний рік із цими низькими цінами. Вони будуть стабільними. І виходячи з того, які погодні умови на сьогоднішній день, будь-яких передумов для подорожчання овочевої продукції не існує.»

Що ж до мандаринів, без яких не уявляє собі Нового Року малеча, то вони подорожчають незначно, кажуть експерти. До того ж, цьогоріч ціна на такі грузинські та турецькі товари буде майже однакова. Хоча у 2010-му вартість відрізнялася майже на 3 гривні. Загалом же сім’я з трьох осіб витратить на святковий стіл у середньому 1,5 тисячі гривень.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3016