Боргова криза у Європі псує жителям регіону різдвяні свята. Громадяни ЄС виявилися не готовими витрачати гроші на презенти. Про це свідчать результати опитування німецького Постбанку. Фахівці підрахували: цього року, середньостатистична європейська родина покладе під ялинку дарунків на суму 354 євро. Що на чотири проценти менше, ніж у 2010-му. Це в регіональному значенні. Конкретика вражає ще більше.

Фредерік Мейсі, аналітик: «Якщо говорити про кожну країну зокрема, то греки скоротять різдвяні витрати на чверть. Жителі Ірландії – на двадцять процентів. А ось чемпіонами із самообмеження стануть голландці. Вони уріжуть видатки на різдвЯні святкування уполовину».

Найменше панікують німці. Вони, за даними опитування, цьогорІч виділять на подарунки усього на 1% менше. І в середньому витратять на Різдво 280 євро. Утім, спад обсягів передріздвяних продажів пов’язаний не тільки з бажанням європейців заощадити гроші. Тут, важливі ще й інші фактори. Приміром, погода.

Марта Грейс, менеджер магазину: «Надворі грудень, а погода осіння. Немає морозів і постійно ідуть дощі. Дуже важко в такій ситуації продавати людям зимовий одяг або інші товари, які купують на зиму».

Однак, імовірність того, що цьогорічні показники обсягів продажу на Різдво таки будуть вищі за минулорічні, існує. Утім, лише в тому разі, якщо європейці почнуть купувати подарунки прямо на передодні різдвяних свят, коли товари традиційно дорожчають. А не заздалегідь, коли майже завжди їх продають з уцінкою.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 910