Українці скинуться на борги уряду. Мінфін пропонує викупити в нього  валютні облігації. Запустити папери на ринок обіцяють  незабаром.  Хоча, поки що незрозуміло, який буде обсяг емісії. Та де їх зможуть купити звичайні люди.

Номінал акцій, які пропонує відомство для українців,  швидше за все, становитиме $500. Термін обігу буде не менше ніж рік, дохідність - у межах  9%. Залишились дрібниці – спростити шлях придбання таких паперів саме фізособами.

Дивіться також:  Харків випустив облігації до Євро 2012

Галина Пахачук, директор департаменту боргових зобов'язань Мінфіну: «Сегодня он осложнен тем, что наши банки первичные дилеры действительно обслуживают через свои главные конторы через казначейства. А мы предложим отдельный порядок выпуска и обращения бумаг, которые ничем не будут отличаться от уровня доходности, которая есть».

Документи для фізосіб будуть двох видів. Перший – паперові - на пред’явника. Теоретично - дохідність за ними буде фіксована, а придбати їх можна у касі банку. Другий – у електронному вигляді. Щоб їх отримати, необхідно відкрити  рахунок у цінних паперах.  Фінустанова купуватиме ОВДП на аукціонах Мінфіну - по середам.

Дивіться також:   В Японії пенсію платитимуть не грошима, а облігаціями

Олександр Дубихвіст, директор департаменту  НБУ: «Для инструментов которые, в бездокументарной форме без открытия счета - не обойдемся. Т е банки в данном случае будут брать деньги за обслуживание счета и открытие счета. Это не большие деньги.   То есть открытие – 20 грн. А обслуживание стоит за каждую бумагу 10 центов».

Випуск паперових ОВДП – для держави найскладніший. Бо і матеріал недешевий, і за друк треба сплатити.  Облігації у електронній формі – це витрати банків і покупців валют. Але такий вид зобов’язань надійніший. Рахунок відкривають на конкретну особу. І загубити такі документи неможливо.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 658