Українцям не виплатили зарплатні на понад мільярд гривень. Заборгованість  почала стрімко  зростати ще у 2008-ому. Далася взнаки фінансова криза.  Левова частка боржників - підприємства державної та комунальної форми власності. Найгірша ситуація у Донецькій та Чернівецькій областях.

Сергій Притоманов, виконавчий директор ВО «Федерація металургів України»: «Государственные предприятия - это единственная группа предприятий, на которой из месяца в месяц растёт задолженность по заработной плате. И с начала года задолженность по группе государственных предприятий выросла на 28,3 %.»

Якщо виплати затримує економічно активне підприємство - юристи радять звернутися до Інспекції з трудових питань. Або ж зателефонувати на гарячу лінію Міністерства праці та соцполітики. Чи навіть - звернутися до Генеральної прокуратури або суду. Коли правоохоронці виявлять, що гроші таки є - змусять заплатити. До того ж з урахуванням інфляції.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: «При зверненні до суду... працівника, який робить звернення до суду – звичайно, це робить він сам.  Тобто, вже в ціні позову має бути зазначена сума не просто заборгованості, а вже проіндексована. З урахуванням індексу інфляції.»

  А ось якщо підприємство у процесі банкрутства або ж взагалі ліквідовано – грошей можна чекати кілька років. Аж поки його майно не продадуть. Втім, не факт, що повернуть усю заборговану суму. Адже кошти розподілятимуть між усіма співробітниками пропорційно.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1007