Середня українська компанія за півмісяця накопичує 30-35 кілограмів непотрібних документів. Більшу частину цих паперів, якщо не всі, у жодному разі не повинні бачити сторонні очі. Щоб убезпечити себе та своїх працівників в Україні вже не один рік використовують так звані "шредери". Правда, біля них часто накопичуються черги, сміття, адже поглинає такий пристрій лише по одному аркушу. Та й без постійного шуму в офісі не обходиться.

Як альтернативу гучному шредеру, логістичні компанії стали пропонувати позаофісне знищення конфіденційних документів.

Сергій Юнаш, керівник департаменту архівних послуг логістичної компанії: "Мы устанавливаем в офисе клиента контейнеры, это могут быть деревянные контейнеры, подобранные под цвет мебели клиента, это могуть быть картонные либо железные контейнеры, внешне очень похожие на урну для голосования, закрытый на ключ, куда вбрасывают документы, которые необходимо уничтожить".

Кількість контейнерів та зміна їх ємності - питання індивідуальне. У середньому таку процедуру проводять двічі на місяць і коштує вона у межах 220 - 260 гривень. Плюс іще й у тому, що в такі контейнери можна кидати цілі стоси паперу, з’єднані скріпками чи степлером. Далі мішки з конфіденційними документами пломбують у присутності клієнта і виносять на знищення до спеціальної машини.

Петро, комірник логістичної компанії: "Её объём 250 кг на час, мелкая стружка, не шире 4 мм, и не длиннее 80 мм, то есть это третий уровень секретности по уничтожению конфиденциальных документов. Машина принимает практически все от бумаги различной плотности, до металлических предметов".

Дрібно порізані колишні документи далі мандрують до переробних компаній. Там із них виготовляють різні види паперу, теплоізоляційні та інші будматеріали, і навіть тканину.

Дивіться також: У Німеччині презентували одяг з молочної тканини

Юлія Чеграхчі, PR-менеджер холдингу: "Пользуемся этой услугой порядка 4 месяцев. Для нас самое главное, чтобы документы не просто были переданы на вторпереработку, самое главное, чтобы они были уничтожены. Конечно же, есть вопросы о конфиденциальности этого вопроса, но тем не менее, мы заключили договор, у нас договорные отношения, где прописаны риски".

Щоб спати спокійно, клієнти можуть самі проконтролювати увесь процес.

Сергій Юнаш, керівник департаменту архівних послуг логістичної компанії: "Если у клиента есть необходимость, чтобы документы были уничтожены в его присутствии, мы, в принципе, можем договариваться с такими клиентами, набрав определенный пул, обеспечить уничтожение носителя информации, как то бумаги, диски, те же самые накопители информации внешние, винчестеры".

Як з відходів виготовляють тканину - ВІДЕО

Поширена у Європі, але наразі відсутня в Україні практика знищення секретних документів, - прямісінько на клієнтському порозі. Для такого перформенса потрібен спеціальний шредомобіль, вартість якого - близько двох мільйонів гривень. Проте, найближчим часом, обіцяють представники спеціалізованих компаній, такі авто їздитимуть вітчизняними дорогами.

Уляна Дрючкова, Олесь Орєшков. Телеканл UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 849