Маєте заборгованість за комунальні послуги? У будь-який момент можете чекати судового наказу про стягнення боргів. За законом, щоб видати такий документ, достатньо лише заяви начальника ЖЕКу. Тож громадяни дізнаються про нього вже, коли отримують, а часом - і, коли бачать на порозі судового виконавця.

Лариса Заливна, голова луганської правозахисної організації "Чайка":  «Судебный приказ в отличии от других документов имеет силу исполнительного листа. То есть оригинал судебного приказа направляется исполнительной службе и исполнительная служба приступает к описанию там имущества, приходит, выясняет, как она может взять эти деньги.»

Якщо мешканець квартири згоден із сумою боргу, нічого не лишається, як піти й оплатити квитанції. Якщо ж ні - протягом десяти днів необхідно подати до суду заву про зупинення наказу, інакше доведеться мати справу з виконавчою службою. Квартиру відразу не відберуть, кажуть юристи. Однак змусять шукати джерела погашення заборгованості.  

 Сергій Швець, юрист: «Спочатку мають накладатись арешти на рахунки, потім на рухоме, нерухоме майно і так далі. А, по-друге, накладення арешту на майно накладається в межах суми боргу.»

 Якщо подати заяву про зупинення судового наказу вчасно, з'ясування стосунків із ЖЕКом продовжиться в суді. Та цього разу вже за участю боржника. До речі, не варто дивуватись, якщо сума претензій виявиться завищеною ледь не вдвічі. Такі ситуації не рідкість, кажуть правозахисники. Найкраще зберігати всі несплачені квитанції. Щоб там стояли ті тарифи, які діяли на час надходження платіжного документа, а не ті, за якими вам виписали суму боргу. Найчастіше комунальники вдаються до махінацій із тарифами, які змінюються залежно від обсягів споживання. Наприклад, таких, як розцінки на газ. Крім цього, іноді ЖЕКи виставляють рахунки за послуги, яких мешканці будинку взагалі не отримували.

Сергій Морозов, представник  акції "Громадська комунальна самооборона": «А это совсем не факт. Если котельная топится, то это совсем не факт, что у нас в квартире тепло.  Хотя практика именно исковых заявлений показала, что предположение судебное ставится как доказательство, что они вырабатывают ... значит - вы её получили.» 

Для того, щоб довести в суді, що гарячої води у ваших батареях справді не було, ліфти не працювати, а сміття довгий час не вивозили, треба регулярно подавати акти претензій до відповідних служб, пояснюють юристи. Для цього необхідно викликати співробітника того ж ЖЕКу, який має зафіксувати проблему. Якщо запрошення ігнорують, акт  складають у присутності кількох свідків. Якщо і після цього комунальники відмовляються приймати папери зі скаргами,  залучайте сусідів оформлюйте протоколи, збирайте підписи і відправляйте їх замовним листом.  Ці документи стануть доказом вашої правоти в суді. Та не забудьте зробити собі копії, або ж такі документи пишіть одразу в кількох екземплярах. Сусіди зазвичай готові підписувати папери, що засвідчують недбалість ЖЕКу. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 871