Справно платите за комунальні послуги, але не знаєте кому і навіщо? Члени об’єднань співвласників багатоквартирних будинків переконалися: щоб вивезти сміття чи відремонтувати ліфт не обов'язково чекати милості від ЖЕКів.

Людмила Сичова, голова ОСББ: «Николай Николаевич, меня топит, я живу на 5 этаже, ничего, потерпите, у слесаря сейчас обеденный перерыв. Собрали людей и объяснили, что если мы и дальше будем прожолжать "дружить" с ЖЭКом, то дом придет в упадок.»

Хрущовці, в якій живе Людмила Сичова, майже півстоліття, а тут - металопластикові вікна, свіжий ремонт у під'їзді, утеплений фасад і нова система опалення. Це результат 20-річної роботи  об'єднання співвласників багатоквартирних будинків.  Людмила з однодумцями була першопрохідцем у створенні ОСББ. Сьогодні потреба у таких організаціях зростає, переконані фахівці. Бракує ініціаторів. Для одного будинку їх має бути не менше трьох.

Ольга Пальчинова-Козуб, правозахисник: «Треба протокол ініціативної групи. Для чого він потрібний, для того, щоб ви могли надати відповідні запити до організацій, отримати інформацію про тих мешканців, які є власниками квартир.»

Цією інформацією влада ділиться неохоче, розповідає експерт, бо ЖЕКи не бажають втрачати клієнтів. Якщо вам усе ж таки вдалося отримати список власників квартир, слід провести роз'яснювальну роботу та організувати установчі збори. Участь у них має взяти не менше половини охочих приєднатися до ОСББ. Після цього необхідно скласти статут, обрати керівників та юридично оформити новостворене об'єднання. Далі починається найскладніше.

Ольга Пальчинова-Козуб, правозахисник: «Неможливо передати будинок з балансу на баланс.  у нас є ОССБ вже два роки створене, але вони документи не можуть знайти,не можуть визначити межу земельної ділянки: це наша територія чи не наша.»

Юрист і член ОСББ Тетяна Монтян, не дочекавшись торжества сили закону, вирішила застосувати закон сили.

Тетяна Монтян, юрист: «Ніхто не дасть вам управляти будинком, якщо ви не викинете ЖЕК за допомогою охоронної фірми і не закошмарите антипонопольним комітетом монополістів, ЖЕК забудовників.»

На сьогодні у столиці 20% будинків обслуговують ОСББ. Але створити організацію - це ще пів справи, кажуть фахівці. Складніше її утримати: подолати бюрократію та зрозуміти, що відтепер за вас щедрий сусід не заплатить, а невловимий електрик із примарного ЖЕКу лампочки у під'їзді не вкрутить. Бо світло має спершу спалахнути у свідомості кожного.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 727