Застрягнути за кордоном нині можна не лише через негоду, а й з інших, більш прозаїчних причин. Наприклад, через втрату закордонного паспорта. На зимові свята разом з власниками крамничок активізуються й шахраї. Банальна неуважність може перетворити ваш відпочинок на жахіття. Саме це й трапилось з Іриною. Вона мандрівниця зі стажем. На Різдво мріяла побачити Європу та пробігтись магазинами. Для цього обрала поїздку до Бельгії та Нідерландів. До подорожі готувалась ретельно. Однак, під час самої поїздки про уважність забула.

Ірина Кононенко, мандрівник: "Втратила паспорт в Бельгії. Між Брюге та Антверпеном. У поїзді недогледіла, сумку залишила на стільці, на сидінні поруч. Відповідно коли виходили, сумки вже не було". 

Тож Ірина залишилась без документів та без грошей. Звісно, до такого розвитку подій вона не була готова. У турфірмі кажуть, подібна ситуація не рідкість. Особливо на свята. Втім, причин для паніки немає. Там пояснюють, насамперед турист має звернутися до українського консульства у країні, де був пограбований. Треба заповнити анкету та прихопити фотокартку і вам видадуть тимчасове посвідчення особи для повернення додому. Щоправда, послуга не безкоштовна.

Олександр Дікусаров, речник МЗС: "Така послуга є платною. Коливається вона від 10 до 30 доларів США.» 

Втім, така ціна дещо занижена. Ірині довелося викласти значно більшу суму. 

Ірина Кононенко, мандрівник: "Ми звернулися до посольства Нідерландів, яке відкривало мені візу. І там довелося заплатити за вартість такого посвідчення 46 євро". 

Однак існують випадки, коли документ у посольстві оформлюють безкоштовно. Наприклад, якщо ви доведете, що у вас вкрали ще й гроші. Аби зафіксувати факт пограбування, треба  звернутися до правоохоронців. І не забудьте перед від'їздом зробити ксерокопії паспорта. Але тримати слід її в іншому від посвідчення особи місці.

Ігор Захаренко, президент турфірми: "Я завжди раджу зробити ксерокопію паспорта. Там де фотографія і там де діюча віза, якщо турист їде до візової країни. Кажу, що в мене вкрали паспорт, іду в посольство. Мені дають документ. Як ви потрапили сюди? Тому завжди бажано мати при собі цю ксерокопію"

Перед поверненням, в самому аеропорту у вас попросять підтвердження факту бронювання готельних номерів, квитки на транспорт, яким ви пересувалися та на літак. Митники забажають переконатися, що ви таки були в країні. А також звірити, в який саме час. Окрім того, можуть перевірити довідку від поліції, яка засвідчить, що Вас обікрали. Безпосередньо ж в Україні доведеться знову пройти процедуру оформлення закордонного паспорта. Перевірка факту втрати документа забере тиждень. Отримання нового – близько місяця.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1574