Легкодоступні,  дорогі, а чи ефективні?  Продажі біоактивних добавок, так званих БАДів щороку в Україні зростають на п"ять - десять відсотків.  Їх часто приписують навіть у звичайних поліклініках та лікарнях. А купити можна мало не в кожній аптеці. Хоча самі лікарі та продавці визнають, серед такої продукції чимало фальсифікату.

Пийте БАДИ, їжте пігулки, будете здорові. Принаймні у цьому переконують консультанти компаній, які продають такі  добавки. Рецепта на них не вимагають. До того ж  -  на місці, через інтернет чи  навіть телефоном проконсультують та призначать препарат. Дзвонимо за першим номером, який знаходимо в мережі.  Нам називають весь асортимент і відразу розповідають, що і як пити.

Читайте також : Жизнь на работе: Как часто офисные сотрудники болеют гриппом

Вікторія, консультант компанії, що продає БАДи : " Результат виден уже в течении двух недель, но принимаются длительно. Обычно, диета в принципе пожизненно.  Бады дают эффект надолго . Люди довольны, в принципе, возвращаться повторно".

Науковий співробітник московського національного дослідницького центру Павло Барановський своїм пацієнтам теж рекомендує біологічно активні добавки. Він - за консультації в он-лайн режимі, тим паче, коли людина далеко від лікаря. Проте сам препарат радить ретельно вивчити перш ніж вживати.

Корисно знати : В обход запретов. Как и где рекламируют лекарства

Павло Барановський, науковий співробітник дослідницького центру Росії : " БАД БАДу рознь.  Во первых, нужно посоветоваться со специалистом, со своим лечащим врачом, или если при определённой патологии у вас есть какие-то нарушения, обязательно нужна консультация с врачами-специалистами в этой области. На все БАДи существуют сертификаты, как и на другие лекарственные препараты. Вы можете ознакомится с ними".

Лікарі визнають - навіть перевірені біологічно активні добавки допомагають максимум половині пацієнтів. У решті випадків все залежить від індивідуальних особливостей організму. Хоча нерідко пацієнти винні самі. Кажуть дистриб’ютори. Бо п’ють все підряд.

Медики создадут электронную базу пациентов киевских клиник

Дмитро Мінтян, виконавчий директор представництва Фармкомпанії : " Если принимать их в общем от всего, то, естественно, что отношение будет таким, какое и возникает. Потому что нецелевое использование приводит к тому, что люди теряют веру  в необходимость вообще приёма и то, что оно может помочь".

Український ринок БАДів щороку зростає на 5-10 %. За клієнтів боротьба іде запекла. Якщо ви хоча б раз дзвонили у компанію, щоб проконсультуватися, від вас не відчепляться і телефонуватимуть знову. Фальсифікату серед таких препаратів чимало. У МОЗі припускають - то через плутанину в законодавстві.

Олег Швець, головний дієтолог МОЗ : " В Україні немає БАДів, в Україні є дієтичні добавки. Дієтичні добавки - це  компоненти, які впливають позитивно на фізіологічні особливості організму людини. Вони не мають згідно законодавства претендувати на лікування чи профілактику, але певним чином змінити хід фізіологічних процесів вони можуть".

Це цікаво : Где продают самые дорогие лекарства в Европе

А тому вимоги до таких препаратів мінімальні.

Уляна Дрючкова, журналіст : " Їх продають у яскравих упаковках, рекламують усіма можливими способами, та часто називають панацеєю мало не від всіх болячок.  Проте, що вам цей препарат допоможе чи принаймні не нашкодить, більшість виробників гарантувати навіть".

А ось фітотерапевт Олена від так званих БАДів взагалі радить відмовитися. У неї свої рецепти добавок - засушені трави, настоянки із бджіл та фрукти. 

Олена Свитко, фітотерапевт : " Для женщин это могут быть одни травы, для мужчин – другие. В БАДах не всегда может врач индивидуально так точно подобрать, как это бы сделал хороший фито терапевт. Потому что есть продукция, которую надо продать. И будут говорить - вот пейте, это хорошо".

В Украину ввезли лекарств на $1,84 млрд

Склад її препаратів можна визначити на око й за запахом. Та й коштують вони значно дешевше. Приміром, збір трав для поліпшення зору, приготований за власним рецептом Олени, коштуватиме до п'ятдесяти гривень.  Натомість аналогічну біодобавку в інтернеті придбаєте мінімум за двісті.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства здоровья бад
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3086