Понад мільйон доларів на прикраси для подвір'я. У Хорватії пенсіонер Златко Салай  разом із своєю родиною вже десять років поспіль дотримуються Різдвяно-новорічної традиції. Вони разом прикрашають дім та двір. До того ж мають мету - робити це більш помпезно рік за роком. Починало сімейство з 70 тисяч лампочок в 2002-му. Зараз їх кількість виросла до 200 тисяч. А загальна вартість декорацій перевалила за мільйон доларів.

Златко Салай, витратив мільйон доларів на прикраси: «У мене було бідне дитинство. У мого батька ще до Другої світової був млин. Але його розбомбили за часів війни. Потім, померла моя мама. У мене фактично ніколи не було Різдва. А зараз, я надолужую».

Як виявилося згодом, чоловік робить це не тільки для себе. Ідея помпезних декорацій із самого початку сподобалася сусідам. А потім слава про дивовижні прикраси поширилася світом. Уже у 2010-му році, подивитися на різдвяне мистецтво родини Салай приїхали більше ніж шістдесят тисяч людей з різних країн. Ідея створити таку новорічну казку, з’явилася між іншим зовсім випадково.

Златко Салай, витратив мільйон доларів на прикраси: «У нас на подвір’ї завжди росли дві великі сосни. І ми прикрашали тільки їх. Це було не зовсім просто. Вони ж високі. І одного року, я просто подумав, навіщо дертися високо на сосну, якщо на моєму подвір’ї безліч кущів? Так і виникла ідея прикрасити все і всім».

Єдине, що може затьмарити святкову феєрію в Хорватії – це рахунок за електроенергію, каже родина Салай. У середньому їм доводиться платити електричній компанії за двомісячне новорічне сяйво дванадцять-тринадцять тисяч доларів. Щоправда, вони показують власні декорації не безкоштовно. Беруть по три із половиною євро з кожного відвідувача.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1171