10-відсоткову знижку на оплату комунальних послуг у Києві багато фахівців вважають оманою. Кажуть: столична влада піариться в такий спосіб.  Насправді ті, хто розраховується до 20-го числа, віддають усю суму квартплати - жодних знижок не отримуючи.  А от тим, хто не встигає до 20 числа  - накидають пеню.   

Олексій Кучеренко, голова правління Спілки власників житла України: "Штучно придуманий механізм стимулювання своєчасної оплати. З одного боку він непоганий, бо людей стимулює до того, але з іншого боку свідчить про те, що в комунальників є прихований, скритий резерв. І вони його використовують. і на превеликий жаль, люди вже розібралися і розуміють, що це просто додаткова пеня, яку на них виставляють".

У посадовців же своя версія.  Кажуть: громадянам, які розраховуються до 20-го числа, комунальні підприємства надають свої послуги, нібито за собівартістю. Тобто нічого на них не заробляють. А от решті - яка не добігає в каси до 20-го -  якраз і доводиться платити за всіх - тобто  з 10-процентною націнкою.

Станіслав Каплуненко, директор головного інформаційно-обчислювального центру: "Если эта тенденция будет продолжаться дальше, то где-то на уровне 10-5% останется тех, кто не будет пользоваться этим тарифом. У нас на сегодняшний день благодаря этому уровень текущей оплаты вырос до 93%".

За словами комунальників, таким чином їм вигідно стимулювати мешканців вчасно розраховуватися за послуги та віддавати борги. Хоча вони, за умови своєчасної сплати, нібито, і не отримують прибутків. Тоді яким чином  зароблятимуть, якщо всі кияни віддаватимуть кошти до 20 числа і брати пеню буде ні з кого - так і не зрозуміло. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 704