Україна не заробляє на іноземцях. Бо оформитися легально дуже складно. За неофіційною інформацією, у нас працює та проживає близько 7-ми мільйонів мігрантів. Переважно вони не зареєстровані у центрі зайнятості.

Сергій Олійник, голова профспілки працівників-мігрантів в Україні.

Етот рабочий мигрант лучше поедет на границу и сделает печать лишнюю или же заплатит комуто за ету печать, чем пойдет в центр зайнятости потому что за печать ему придется заплатить меньше чем в центре зайнятости.


За розгляд заяви на працевлаштування центр бере понад 4 тисячі гривень. Ці гроші доведеться заплатити навіть якщо вам відмовлять. А ще потрібно зібрати 14 документів. Усі мають бути перекладені українською і нотаріально засвідчені. Подає документи роботодавець. ОкрІм довідок, що у нього все гаразд зі сплатою податків та соціальних внесків, він повинен ще й обґрунтувати, чому саме іноземець йому потрібен.

 Любомир Дроздовський, адвокат.

І підставою для відмови у видачі дозволу на працевлаштцування іноземця може стати недостатня обгрунтованість необхідності залучення праці іноземця. Тобто це є досить оціночне судження. Але плата за розгляд заяви з вас буде отримана.


Максимальний строк дії дозволу 1 рік, але не рідко їх видають і на півроку і на 3 місяці. А вже наступного разу потрібен новий пакет документів. Тому для невеликих компаній залучення іноземців є невигідним. У компаніях з підбору персоналу це підтверджують.

Ілона Шарова, директор компанії з підбору персоналу.

Себе могут позволить експатов по прежнему мультинациональные компании, ето являетса их частью системы корпоративного управления но в том числе канечно же и украинские бизнесы, тем более очень мощные бизнесы для них експаты являютса очень востребоваными на сегоднешний день. Или управляющие роли, где они ищут управленческую експертизу, или очень узкая функциональная експертиза.


Дорогою та складною процедурою легалізації держава сама штовхає іноземців працювати по-за законом, переконані в громадських організаціях. Тож вже найближчим часом проситимуть у Кабміну зменшити список необхідних документів та здешевити оформлення на роботу мігрантів.

Ілона Шарова, директор компанії з підбору персоналу

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: робота заробіток
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1800