Порівняно з 2010-м роком вартість контрактного навчання в Україні зросла на 5-10%, підрахували експерти. Подорожчала освіта майже в усіх найпрестижніших вишах. 
Так, аби вивчитися на економіста, найбільше доведеться заплатити студенту Києво-Могилянської академії - від 23-х до 27,5 тисяч за рік. Майже на 10 тисяч дешевше обійдеться освіта у Національному економічном університет ім. Вадима Гетьмана від 13,5 до 14,5 тисяч гривень щороку. У Київському університеті імені Шевченка річні розцінки від 16-18-ти тисяч.

 Ігор Лікарчук, колишній директор центру оцінювання якості освіти: «Якби в нашій державі була реальна система моніторингу якості освіти і держава могла б сказати, що цей університет дає якісну освіту, то мабуть в такому випадку можна було б заплатити і 17 тисяч гривень.»


Окрім плати за навчання, гроші йдуть іще й на проживання, харчування та проїзд.


Наталія, студентка ІІ курсу: «Гуртожиток коштує близько 2,5 тисяч в рік, стандартний обід в столовій коштує гривень 20 десь.»

Вікторія, студентка ІІІ курсу: «Я на обіди витратила 1000 гривень за минулий місяць. Проїзд в мене виходить 125 гривень на місяць це метро і електричка.»


Тож, аби вивчитися на економіста платно, за 5 років доведеться витратити понад 150 тисяч гривень. Проте кошти, вкладені у престижний виш, дозволять швидше влаштуватися на роботу. Але для гідної заплатні самого диплому замало, потрібно ще й добре вчитися. 


Олеся Путіна, працівник рекрутингового агентства: «Якщо в нього червоний диплом, якщо в нього хоча б середній бал 4,5 шанси набагато збільшуються і скільки я стикалася з запитами роботодавців щодо спеціалістів – обов’язково гарна успішність у навчанні .»


 Спочатку колишній студент зароблятиме  приблизно 3 тисячі гривень за місяць. У такому разі кошти, вкладені в освіту, повернуться не раніше ніж за півсторіччя. Однак це за умови, якщо працівник увесь цей час не підвищуватиме  кваліфікації і залишатиметься на тому ж рівні зарплати, з якого починав.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2247