Курс долара, євро та рубля. Поряд із цими показниками на вивісках обмінників може з’явитися ще один. Курс інвестиційної монети. Її планує ввестии в обіг Національний банк. У НБУ кажуть: новинка стане надійним методом збереження грошей. Для розрахунків вони не підійдуть. Срібло, золото чи навіть платина - придбати можна на будь-який смак і гаманець. Вартість таких ресурсів змінюватиметься залежно від прайсів на дорогоцінні метали. ПДВ не враховуватимуть.

 Олександр Охріменко, аналітик банківського ринку:  «Теоретически тогда часть денег, которые люди тратят на покупку валюты, будут тратить на покупку этих золотых монет.  А так как эти монеты будет выпускать  в данном случае монетный двор НБУ, то, теоретически, это уменьшит нагрузку на валютный рынок.»

У те, що українці одразу кинуться масово купувати монети   - економісти не вірять. Мовляв, це - надто дороге задоволення. Тим паче, що люди не дуже довіряють новинкам.

Борис Кушнірук, економіст: «Спочатку воно не буде  особливо користуватися попитом. Але поступово , якщо буде очевидно, що ці монети більш ліквідні, що там не буде такої різниці між покупки і продажем. То це, як інструмент заощаджень в принципі може стати більш цікавим для людей.»  

Ризикувати НБУ поки не хоче. Монети випускатимуться лімітованою серією. Золотих з’явиться лише 4,5 тисячі. Срібних – 10 тисяч штук.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 724