У 2012-му можуть значно подорожчати квартири. Нині на ринку нерухомості ситуація приблизно така сама, як у 2009-му, кажуть рієлтери. Ціни майже сягнули дна. За рік вони знизилися на півтора відсотка. Водночас змінився попит. Наприклад, у 2009-му люди віддавали перевагу однокімнатним помешканням. Їх купували ті, хто не встиг придбати оселі до кризи. Тож обсяги продажів зросли на 10%. Зараз помітна дещо інша тенденція.

Всеволод Жоголєв, голова комітету аналітики і статистики ринку нерухомості: «Небольшой тот спрос, что формируется на рынке, он, скорее, вызван уже новыми накоплениями - тех людей, которые не попали под влияние кризиса, скажем так, и он сконцентрирован в сегменте более качественного жилья. В этом году в октябре мы наблюдали рост, например на двух- и трёхкомнатные квартиры, при том что на однокомнатные цена падала.»

Нині середня вартість однокімнатних осель у столиці – 71 тисяча доларів, двокімнатних – 98, трикімнатних – 125. Та подекуди помешкання можна придбати і за 35 тисяч, якщо власники хочуть його терміново продати. Або ж коли це комунальна квартира. Нові котеджі торік подорожчали майже наполовину, бо на них зріс попит. Водночас на житло у старих будинках він знижується, тому такі оселі дешевшають.

Олександр Рубанов, голова Спілки фахівців з нерухомості: «Люди уже, скажем так, больше внимания обращают на жилье новое, более комфортное, в современных планировочных решениях, с инфраструктурой. Т. е. это так называемые жилые комплексы. Это не то, что строили, закладывали в период 2004-2005 год, так называемая точечная настройка.»

За словами фахівців, цьогоріч вартість квартир залежатиме від економічної ситуації та ціни на газ. Якщо Росія не погодиться надати знижку, нерухомість дорожчатиме. Бо погіршиться платіжний баланс і паралельно зростуть комунальні тарифи. Тому аби заощадити, люди купуватимуть помешкання меншої площі. Коли ж відбудеться девальвація гривні, яку прогнозують фінансисти, житло дешевшатиме.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 978