Торік  в Україні зареєстрували 25 тисяч нових торговельних марок. Юридичне оформлення власного бренду - процедура не витратна, і триває до 1 року. 

Сніжана Бондаренко, помічник патентного повіреного:  «Регистрация ТМ регистрируется не вообще, а по конкретному перечню товаров и услуг. Исходя их этого – определяются затраты. ТМ может стоить минимальные расходы – это 1235 гривен для заявителя и около 60 тысяч гривен.»

За експертними оцінками вартість торговельної марки, особливо всесвітньо відомих брендів, може сягати 30% від капіталізації компанії. А це - іноді мільярди доларів. Реєструвати на своє ім'я може як фізична особа, так і юридична. До того ж їх права будуть рівні на території України. Марку фіксують за конкретним класом товарів чи послуг, таких - сорок п'ять. Часто спритники намагаються зареєструвати на своє ім'я відомий бренд. Але зазвичай такі наміри виявляють на етапі експертизи в Укрпатенті. Якщо цього не сталося, доведеться йти до суду. Понад дві тисячі двісті торгових марок припинили існування минулого року.

Інна Шатова, речниця держслужби інтелектуальної власності:  «Використання – це є одним з обов’язків власника торгової марки. Торговельна марка не зареєстрована, але фактично не використовується в Україні, то за спливом 3-річного періоду, така ТМ може бути достроково припинена в судовому порядку.»

Наступний крок – захист торговельних марок від підробки. Для цього власник має пройти юридичну процедуру визнання у Державній службі інтелектуальної власності. В разі успіху бренд охоронятимуть за всіма класами, і внесуть до спеціального реєстру.

 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 544