Минулого тижня Мінсоцполітики визначилося - що вважатимуть за розкіш в Україні. Її у нас оподатковуватимуть. ЗНОВУ. Попередні спроби закінчилися лише гучними заявами. Тепер за справу узялися серйозно. Параметри розкоші визначили. Пізнавальний відеоролик зробили. Порахували і суму додаткових надходжень. За яхти, квартири, дорогоцінності та авто планують збирати додатково 800-т мільйонів гривень. І так щороку.

Дивіться також:  Хорошковський хоче запровадити пільги на яхти

4 тисячі за квартиру, 10 тисяч за машину. Багатіїв хочуть примусити платити за красиве життя. Крім того так званий податок на розкіш доведеться сплачувати пир купівлі будь-якого товару дорожчого за 20 мінімалок - а це трохи більше 20 тисяч гривень. 

Див. сюжет: Багатії податок на розкіш не платитимуть

Ідею поповнити бюджет на 800 мільйонів гривень за рахунок багатіїв в уряді виношують уже не один місяць. Днями на сайті мінсоцполітики оприлюднили нові параметри, для наочності додали відеоролик.

Предметами розкоші у відомстві пропонують вважати дорогоцінне каміння, мобілки, годинники, зброю,  ціна яких понад двадцять тисяч гривень, а також взуття, вироби з хутра та шкіри, картини, антиквар та предмети декору, які обійшлися в більше ніж тридцять тисяч. Десять відсотків від цієї вартості доведеться сплатити, як кажуть, - не відходячи від каси. Із власників ділянок площею понад три десятих гектара у місті та сімдесят п"ять соток у сільській місцевості урядовці пропонують стягувати додатково збір - суму в п"ять разів більшу ніж щорічний податок за землю. Заможними тепер є й володарі квартир понад двісті чи будинку понад чотириста метрів квадратних. Від них до бюджету має надходити по 2% від мінімалки за кожен метр.

Дивіться також:  Податок на розкіш: Скільки треба заробляти, аби називатися заможним українцем

Артур Пилипчук, голова асоціації рієлтерів: «Здесь базой налогообложения является площадь, но скажу так, что 100 метров на Липка могут стоить раз в десять дороже, чем 100 метров на окраине города Киева.  Где справедливость. И там сто метров, и там. Но согласитесь, человек, которій имеет квартиру в центре Киева, он намного обеспечение».

Читайте також:  В очікуванні нового податку на нерухомість. Або чи варто відчиняти міліції?

Більше заробиш - більше віддаси до Пенсійного фонду. Якщо зарплата перевищує 11 тисяч - ставка відрахувань зросте на два відсотки, шістнадцять - на цілих п"ять. Віддати грОші доведеться і тим, у кого є авто з об’ємом двигуна три з половиною літри і більше, яхта, потужність двигуна якої понад сімдесят п"ять кіловат, мотоцикл чи вертоліт. До того ж, чим старіше рухоме майно - то менше за нього доведеться платити.

Василь Юрчишн, директор економічних програм Центру Разумкова: «Тут активно будуть використовуватися різного сорту офшорні території, знову ж таки будуть використовуватися різні системи пільг і привілеїв, які по-суті знівелюють такого сорту ініціативу».

Земельні ділянки, квартири та будинки - на родичів, автомобілі - на баланс фірми. Ще краще - орендувати. Яхти, мотоцикли та літаки -  реєструємо за кордоном. Фахівці переконані: справжні багатії без зайвих зусиль зможуть обійти запланований податок на розкіш.

Дмитро Ляпін, голова правління інституту власності: «Якщо ми не маємо ще повного кадастру  - ми ніяк не можемо його створити, ми не маємо повного кадастру нерухомості, то тоді це буде просто корупційна схема, коли інспектор, який буде ходити і вимагати сплати, буде підкупатися». 

В уряді, як і в парламенті ініціативу ділитися з біднішими підтримують, проте більшість себе багатіями не вважає.

Дивіться також: Податок на розкіш: Платитимемо за все, дорожче 2 тисяч євро

Ігор Лисов, народний депутат: «В мене є і гроші на рахунках в українських банків, в мене є і нерухомість, тому я думаю,  що я підпаду, канєшно не так як  декотрі зірки нашого бізнесу, але я думаю, що також сума буде немаленька».

Юрій Полунєєв, народний депутат: «Я якщо і попадаю, то в нижню категорію тих, хто цей податок буде платити, наприклад в мене непоганий автомобіль, але він мені просто необхідний як засіб пересування. Щодо нерухомості, то ви були б здивовані в якому житлі диве депутат».

Багатих українців стане більше, змінилися стандарти розкоші

Дмитро Табачник, Міністр освіти та науки, молоді та спорту: «Квартира менше 200 м, не доведеться, за приватний будинок  доведеться мабуть, але це нормально.  За телефон не доведеться, звичайний, банальна Nokia і за неї не доведеться платити».  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1663