Ірина волонтер зі стажем. Вона щоденно має справу зі збором та розподілом благочинних коштів для дітей та хворих. Вміє відрізнити тих, кому дійсно потрібна підтримка, від банальних симулянтів. Однак навіть її змогли обдурити. Шахраєм виявилась жінка, яка знайшла в Інтернеті повідомлення із проханням про допомогу дитині та переробила його для себе. Вказавши там власний телефон та реквізити. Вона талановито видавала себе за матір хворого. Таким чином обдурила щонайменше півсотні людей.

Ірина Миргородська, волонтер молодіжної благодійної організації: «На наши просьбы навестить ребёнка нам было отказано потому, что ребёнок себя очень плохо чувствует, к нему сейчас нельзя, ребёнок в реанимации. Поэтому приехать и проверить эту информацию мы не могли. Женщина апеллировала достаточно чётко всеми диагнозами, анализами и даже фамилиями врачей.»

Афера розкрили лише тоді, коли дівчина таки завітала до лікарні. Як виявилось, ані жінки, ані дитини зі вказаним прізвищем там немає і не було. Ще один зі способів привласнити благодійні кошти, який вподобали зловмисники – махінації з банківськими картками. Наприклад, ви потребуєте  допомоги, відкрили картковий рахунок і дали оголошення про збір коштів. Жертви часто й не підозрюють, що замість того, аби отримувати гроші, самі добровільно віддають їх шахраю. Останньому достатньо виманити основні реквізити вашої картки.

Дмитро Ніколаєв, заступник голови благодійної організації: «Мошенник через некоторое время перезванивает и говорит: у меня не получилось перечислить. Не могли бы Вы на Вашей карточке посмотреть, какой написан там четырёхзначный код, дата валидности карточки. Для пользования этой карточки через интернет. После этого пытается снять с карточки там 1000 гривен. Тут ему звонит мошенник и говорит, вот уже все сделал, вы мне только код сообщите. Человек сообщает код и деньги уходят»

Трапляється це здебільшого через невміння людей користуватися банківськими послугами. А точніше, яку саме інформацію слід повідомляти. Злодії розраховують на те, що ошукані люди здебільшого не звертаються до правоохоронців. По-перше, не вірять у допомогу, а по-друге, просто соромляться, що їх так "розвели". Убезпечитись від подібних махінацій можна. Кажуть фахівці. Головне - це ваша увага. Якщо для перерахування допомоги використовуєте банківську картку, повідомляйте лише її номер. Інші дані мають бути відомі тільки вам. Окрім того, не полінуйтесь та зв’яжіться із тим, кому хочете переказати кошти. Уточніть назву мед закладу. Навіть ім'я лікаря. Це дасть змогу не перетворитися із доброчинника на жертву. Олександр Мельников

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 834