Захочете обміняти валюту - доведеться йти до банку. В Україні знову пропонують закрити обмінні пункти. Три роки тому це була ініціатива НБУ. Але на цей крок регулятор тоді не наважився . Тепер з такою пропозицією виступили провідні економісти. Нібито у обмінниках спекулюють на курсі та обманюють клієнтів.

Обмінні пункти в Україні можуть закрити. А купити-продати валюту можна буде винятково у банках. Із такою ініціативою виступили кілька відомих економістів. Кажуть, обмінники важко контролювати і вони часто спекулюють на курсах.

Микола Івченко, експерт фінансового ринку : " В первую очередь это выгодно банковской системе, эти операции будут больше под контролем, им выгодно, чем больше будет оборот, тем больше будет доход от разнице в купле-продажи".

Читайте також : В Украине могут закрыть обменники

Щоправда, якщо обмінники справді закриють, на вулиці можуть повернутися міняйли тіньовики. А ще буде не зручно туристам.

Анна, обмінює валюту: " Отмениться обменный пункт на южном берегу Крыма, приедут иностранные туристы и будут бегать по коммерческим банкам создавать очереди и скажут, да я не поеду в Крым больше никогда".

А ось клієнти обмінних пунктів переконані: такі установи потрібні. Банки, приміром, не працюють у вихідні. А тут завжди можна провести потрібні операції.

Це цікаво : Украинцы не верят рассказам о грядущем росте курса доллара

Микола Івченко, експерт фінансового ринку : " Это намного быстрее, человек идет мимо или едет мимо на машине - может быстро это сделать, плюс в обменных пунктах экономят бумагу, поэтому мне, как человеку, которому не безразлична окружающая среда, это важно".

Тим часом самі робітники обмінників запевняють, працюють цілком легально. І жодних нарікань на їхню діяльність не має.

Анна, обмінює валюту : " Вот у меня сегодня за день было две проверки, поэтому я не знаю, как на счет не смотрят за безопасностью".

В НБУ считают иррациональными ожидания девальвации гривны

У НБУ офіційно таку пропозицію не коментують. Але телефоном у прес-службі запевнили: поки що закривати обмінні пункти регулятор точно не збирається.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта обмен валют обменники
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2909