Якщо кілька місяців чи навіть років вас не беруть на роботу - можливо вас внесли у чорний список? Виявляється у роботодавців він є. За що туди заносять імена громадян і чим це їм загрожує - знає Інна Мазуркевич.

У роботодавців є власна книга скарг. Туди вони записують прізвища не добросовісних працівників. Списки оновлюються щодня. Над цим працюють по всій території України.

У чорних списках агентств з пошуку персоналу сотні прізвищ. Проти кожного коротка негативна характеристика, часто у досить брутальному вигляді. Після такої чорної мітки працевлаштуватися важко, хоча і можливо.

Ольга Штіль, співробітник рекрутингового агенства : "Чем выше уровень кандидата, конечно вероятность такая есть больше. На рынке о тебе будут знать о соискателе с такой репутацией. Вот с такими какими то моментами. Чем ниже уровень позиции тем предложений больше на рынке. Киев хоть мы и говорим что он маленький, но тут мы говорим о топ кандидатах".

Однак такі списки складають і рекрутери. Туди, приміром, вносять іменя шукачів роботи, які чотири дні не відповідають на дзвінок консультанта, або в грубій формі відмовляється від запропонованої вакансії

Юлія Бенцлер виконавчий директор федерації роботодавців: "Для обычного соискателя более полезным будет рейтинг работодателя. Поскольку рейтинги сотрудников они скорее более эмоционально-окрашены и иногда состоят из каких то нецензурных сообщений".

Імена та прізвища небажаних працівників деякі компанії вивішують на власних сайтах, але існування чорних списків не коментують. Не хочуть про це говорити і в асоціації працедавців. Кажуть дзвінок колишньому керівнику претендента на посаду - найкращий спосіб перевірки.

Алла Райковська, юрист "Любой серьезный работодатель при прийме на работу, во-первых, может ознакомится с его трудовой книжкой, если не обходимо потребовать характеристику с работы и естественно позвонить руководителю, где работал человек".

Свої чорні списки в інтернеті створили й найманці. Туди заносять імена тиранів-керівників, скаржаться на погані умови праці та мізерну зарплатню/

"Это список работодателей, которые оказались не очень хорошими. Есть всякие разные форумы и єлектронные всякие источники , которые собирают разную информацию. Туда даже сами люди заходят, регистрируются и когут писать там разную информацию", - коментує Ольга Штіль співробітник рекрутингового агентства.

Компанії зазвичай стежать за такими записами. Телефонують адміністраторам із погрозами подати до суду, кажуть юристи. Втім жодного позову досі не зафіксовано.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2626