Купуєте дорогий одяг - платитимете новий податок - на розкіш. Його стягатимуть у магазинах. А ще збором обкладуть власників великих квартир та будинків, потужних авто та яхт. Спеціальні платіжки заможним надсилатимуть податківці. На розрахунки відведуть два місяці.

Багатії платитимуть податок на розкіш. Принаймні такі плани у мінсоцполітики. У відомстві кажуть: збори стягуватимуть за все: від дорогих костюмів до яхт. Під прицілом буде елітне майно - будинки від чотирьохсот квадратних метрів та квартири від двохсот. Ділитися із державою доведется і власникам надпотужних авто. А ось за коштовний одяг покупці додаткові гроші братимуть безпосередньо у бутиках. Речі, вартість яких перевищуватиме 30 мінімальних зарплат, нині це понад тридцять тисяч гривень, обкладуть десятивідсотковим податком. Скільки вдасться витрусити з кишень мажорів - у мінсоцполітиці уже підрахували

Світлана Воробей, радник міністра соціальної політики України: « Будинок 400 квадратних метрів - це 8 500 гривнів. Земельна ділянка гектар. Це десь 7-10 тисяч – в залежності, це київська земля, чи десь в іншому місці. Автомобіль теж близько 7 тисяч на рік»

Втім, суттєво наповнити державний бюждет навряд чи вдасться. За підрахунками, наприклад, елітних авто в Україні всього дев’ять з половиною тисяч, квартир - близько чотирнадцяти.

Борис Кушнірук, економіст: « В суспільстві буде створюватися, принаймні, видимість така, що, мовляв, певна соціальна справедливість є, що якщо є більш багаті, то ти маєш платити більше, ніж менш забезпечений і бідний»

Коли ухвалять відповідний законопроект, не беруться прогнозувати навіть в мінсоцполітики. Принаймні, Кабмін цей документ поки що не розглядав.

 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1142