Цей будинок увійшов до книги рекордів України. Його звели всього за 19 днів. Щоправда, тут ніхто не живе. Будівля слугує шоу-румом. Люди приходять сюди дивитися, які вони - канадські технології помножені на українську завзятість.

Іван Перегінець, керівник програми: «Один місяць йде на розробку документації і три місяці на зведення будинку під ключ ми пропонуємо придбати житло через магазин, як товарну одиницю. Людина є покупцем, а ми відповідно продавцем товару.»

Власне саме будівництво в усьому процесі зведення займає лише 20%, решта часу йде на монтажні роботи. Утім, навіть не стаханівські темпи - гордість реалізаторів проекту. Головну ставку роблять на низьку ціну. Вона однакова, як у столиці, так і в забутому Богом селі. Залежить тільки від площі будинку та його комплектації. Типова – із зовнішнім оздобленням, інженерними мережами та гіпсокартонними конструкціями обійдеться у $490 за квадратний метр. Найвища ціна $700  за "квадрат" – це вже з меблями та побутовою технікою. Навіть, якщо приплюсувати вартість земельної ділянки, сума виходить міфічна.

Іван Перегінець, керівник програми: «2,3,4 сотки землі зараз кругом Києва можна придбати за від 1,5 до 2 тисяч доларів. Це десь 7- 8 тисяч, плюс 20 тисяч на будинок, плюс 3-4 тисячі на оформлення документів. Отримуємо 30-35 тисяч за будинок, який повністю відповідає світовим стандартам енергозбереження, довговічності експлуатації - 100 років.»

Продавці нерухомості заперечують: мовляв, 100 років – це термін експлуатації цегляного будинку, а дерев'яний так довго не втримається. Простоїть, ну, може півстоліття.  

Артур Пилипчук, експерт з нерухомості: «Прежде, чем принимать решение, надо очень и очень внимательно изучить материалы, девелопера. И посмотреть, где и как они строены.»

До того ж ріелторів не влаштовує, що таке житло має низьку ліквідність на вторинному ринку, перепродати його практично неможливо. Тим не менш, Канадська влада витрачає 500 мільйонів доларів щорічно, щоб відшліфувати технологію. Українці отримали її безкоштовно. Утім, вторгували не багато. За 14 років існування проекту, продали близько 500 будинків. Та це й не дивно, бо посередники за такі угоди не беруться - на дешевому житлі багато не заробиш. Але у майбутньому такі бюджетні помешкання можуть стати більш популярними, прогнозують експерти, бо дозволять хоча б частково вирішити надзвичайно гостру проблему забезпечення доступним помешканням.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1243