Іноземним грошам оголосили  нову війну. Спочатку заборонили видавати у валюті споживчі кредити. Тепер  НБУ підвищує для банків резервні вимоги під валютні депозити. А це примусить фінансистів переглянути відсотки в доларах та євро. І, звичайно, не на користь вкладника.

Люди самі надихнули НБУ на розробку нових правил. Українці так активно у вересні та жовтні знімали гривню з депозитів і змінювали її на долар, що регулятор злякався. Самі банкіри, попри відсутність валютного кредитування, охоче приймали й іноземні гроші. Адже гривні небагато. 

Василь Невмержицький, директор казначейства комерційного банку: «Надо замещать ликвидность и поддерживать  ликвидность по системе. Как он это делает  - он входит в короткую валютную позицию  с целью продажи доллара  или ерво и привлечения гривны,  для того чтобы финансирвоать платежи, выдавать кредиты»

 Валютні вклади за відсотками завжди програвали гривневим депозитам. Коли запрацює нова вимога НБУ, ставки за валютними вкладами знизять до 3-5 процентів річних. Тоді як на гривні можна буде заробити і утричі вищі відсотки і у дуже короткий проміжок часу - від місяця до трьох.

Павло Пащенко, голова правління комерційного банку: «Все зависит от уровня этих сбережеинй если их хватает на обеспечение жизнедеятельности то имеет смысл вкладывать гривну в депозиты . Все равно цены на продукты питания, на квартиры,  цены на предметы первой необходимости они не вырастут моментально и в разы.»  

 Поточні відсотки за гривневими депозитами на три місяці, дозволяють перекрити потенційну  девальвацію  до  рівня вісім тридцять за долар.  Такого падіння  не буде, кажуть фінаснисти. Тому гривневий вклад на три місяці - найбільш привабливий  для  інвестицій саме нині.   

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 11888