Діяльність колекторів хочуть заборонити. У парламенті вже зареєстрували  відповідний законопроект. Ініціатори кажуть - робота збирачів боргів - незаконна. Усього в Україні  діє понад 200 колекторських контор. Лише минулого року вони стягнули проблемних кредитів на 10 мільярдів гривень.  При цьому тотально порушують права людини. Телефонують серед ночі, погрожують боржникам та тероризують їх. Представники банківського сектору кажуть: такі методи - це крайнощі.

Станіслав Аржевітін, голова Ради АУБ: «Я оцей законопроект коли почитав, у мене зразу було таке відчуття, що хтось дуже образився на колекторів - отак, знаєте, на персональному такому рівні. Натискати стопкран, це не найкращий вихід. Потрібно думати над тим, які запровадити норми, можливо обмеження тимчасові.»

Натомість, експерти вважають: підтримавши законопроект, депутати дадуть поштовх розвитку банківського ринку. Адже колектори більше не будуть нічним жахіттям для тих, хто вагається, чи брати кредит.

Дмитро Ляпін, економіст: «З точки зору довіри населення до банків , довіри клієнтів до банків, як фізичних - населення осіб - , так і юридичних осіб , що це буде позитивним.»

Колектори можливим  табу обурені. Кажуть: відповідний документ - популістський. І діють вони у правовому полі. Мовляв, під час укладання договорів, банки прописують, що мають право передавати дані про позичальників третім особам.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 901