Вам постійно надзвонюють колектори? Погрожують розправою у разі неповернення банківського кредиту? Незабаром ця професія може взагалі відійти у минуле. Депутати взялися приборкувати невгамовних вибивачів боргів по-своєму. Розробили законопроект, який має накласти тимчасове табу на такий вид діяльності. Мовляв, зараз вона жодним документом не регламентована, а значить - заборонена. Втім, спокійно спати зможе лише населення. Юридичних осіб від колекторів захищати не будуть.  

Юрій Полунєєв, член комітету Верховної Ради з питань фінансів: «Колекторська діяльність - це діяльність, коли борг належить банку, а колекторська діяльність є посередником між банком і позичальником, що сьогодні суперечить надзвичайно великій кількості норм і чинного законодавства, і громадянського кодексу, і цивільного кодексу, і так далі.»

Якщо парламент раптом поставить хрест на колекторах - банківську систему може чекати крах. Так кажуть економісти. Мовляв, українці - наберуть кредитів і не віддають гроші. Уже нині "поганих" позик аж на 80 мільярдів гривень. Втім, це - тільки офіційні данні. Реальні суми - значно більші. Якщо вже і накладати табу, то лише на діяльність так званих  чорних колекторів. Це через них люди втрачають спокій. Решта має працювати. Інакше непереливки буде всім.

Олександр Охріменко, економіст: «Зразу ж на всіх стовпах появляться об'яви. Люди почнуть писати фіктивні заяви. Тут же почнуть подавати у суд. І знову не платити. І фактично банківська система помре. Не тому, що вони не можуть платити, а тому, що вони побачать лазійку займатись аферами. І масовість прийме такий характер, що його зупинить буде неможливо.»

Ще одна ініціатива від депутатів - заборона передавати колекторам борги, сума яких менша, ніж 50 мінімальних зарплат. Нині це – 53,65 тисячі гривень. Такий законопроект колектори називають не інакше, як дурістю. Мовляв, дрібних позик - левова частка. І саме їх українці не повертають.  

Олександр Ільчук, президент асоціації учасників колекторського бізнесу: «Я знаю  группу разработчиков этих законопроектов. К сожалению, там нету ни одного профессионала. Это раз. Там, к сожалению, присутствуют люди с сомнительной репутацией - два. И в третьих, не были привлечены эксперты рынка для того, чтобы изучить ситуацию рынка, после этого готовить законопроекты.»

Втім, автори профільних законопроектів налаштовані категорично. Якщо колектори не послухаються і продовжать працювати - їх каратимуть штрафами. Сума стягнення коливатиметься у межах 1000 мінімальних зарплат. Тобто майже мільйон гривень. Спіймають на тероризуванні позичальників удруге - взагалі ліквідують бізнес. Однак, коли саме депутати візьмуться за учасників фінансового ринку - поки невідомо.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 800