Доступна іпотека в Україні вже діє. І давно. Йдеться про програму пільгового молодіжного кредитування під 3 відсотки річних. Та долучитися до неї можуть лише люди віком до тридцяти п'яти років. Приміром, торік у Києві та області позики отримали аж 28 сімей. Та одержати кошти складно. Спочатку треба сплатити 6 % від ціни оселі.  

Читайте також: Ипотечное кредитование: все о новых ставках

Сергій Комнатний, директор іпотечного центру в Києві та Київській обасті: «Дві основні умови: це бути молоддю.  Друга умова основна - це перебувати на квартирному обліку. Береться до уваги платоспроможність сім"ї. Тобто мається на увазі, коли при сплаті основної суми кредиту та відсотків у сім"ї має залишатись необхідний прожитковий мінімум».

Програма є допомоги немає. Молодіжний кредит.

На квартирний облік ставлять тих, хто понад 5 років потребує поліпшення житлових умов.  Щоб це зафіксувати, треба звернутися до Райдержадміністрації. Із собою слід прихопити документ із ЖЕКу про кількість прописаних осіб. Потім принести довідку про зарплату за останні 6 місяців до регіонального управління Держфонду.  Плюс треба мати оригінал і копію паспорта та ідентифікаційного коду, свідоцтва про шлюб і народження дітей, якщо вони є. Розмір помешкання, на яке може претендувати родина, теж обмежений. 

Читайте: Доступное жилье без политики: До конца года 16 тыс украинцев смогут купить квартиры

Олександр Непомнящий, директор департаменту держпрограм та розвитку будівництва Мінрегіону: «21 квадратний метр на людину плюс 10,5 на сім"ю. Це вважається середній такий показник. і ми його використовуємо і при молодіжному житловому кредитуванні, і використовуємо при обрахунках компенсацій при участі людини в програмі "Доступне житло. Це вважається середній такий показник. і ми його використовуємо і при молодіжному житловому кредитуванні, і використовуємо при обрахунках компенсацій при участі людини в програмі "Доступне житло"».

Чи стане "доступне житло" - доступним?

Житло дають лише у тій області, де людина прописана. Якщо маєте дитину -  отримаєте квартиру - і не будете платити відсотків за кредитом. Народилася друга - держава погасить 25 % вартості оселі. Після народження третього малюка держава компенсує половину.

Где можно получить госпомощь на приобретение жилья

 Наталія Андрійчук, Сергій Коренєв. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1531