З першого січня для всіх підприємців змінилися коди класифікації видів економічної діяльності – так звані КВЕДи. У Держпідприємництві запевняють - отримати їх встигнуть усі. 

Михайло Бродський, голова служби з питань розвитку підприємництва: «Якщо не встигнуть до 25-го, ми будемо просити податкову, щоб вона збільшила термін, дала ще там тиждень, щоб всі люди переоформили КВЕДи.»

У столичній податковій  запевнили - новий код знадобиться лише в тому випадку, якщо підприємці вирішити зайнятися новим видом діяльності.

Віктор Девченко, начальник відділу ДПС у Києві: «Якщо в нього старі КВЕДи записані в особову картку, значить свідоцтво платника єдиного податку він буде отримувати постарих кведах. Якщо в нього нові КВЕДи вже записані, ми будемо видавати по новим КВЕДам.»

Тим часом самі підприємці говорять про протилежне. Кажуть, перед тим як прийняти заяву на перереєстрацію їх відсилають за новим кодом.

Володимир, підприємець: «Треба спочатку піти в райадміністрацію, взяти КВЕД змінений, треба його змінити, змінену вже форму взяти, там називається форма 12, і також називається запит для виписки з державного реєстру.» 

Підприємці нарікають на плутанину та побоюються штрафних санкцій. Адже оновлені списки КВЕДів є не всюди. Та й під час подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування  у них  вимагають вказувати старі коди. Натомість місцеві ради ставки єдиного податку будуть затверджувати у відповідності до оновлених КВЕДів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1429