На реконструкцію Житлово-комунального господарства Україні необхідно близько $200 млрд. Знайти такі гроші держава навряд чи зможе. Виходом має стати приватизація ЖКГ, адже це нормальна практика для більшості розвинених країн. У нас тільки  починають з’являтися подібні компанії. Наразі йдеться лише про малі міста.   

Анатолій Федоренко, технічний консультант управляючої компанії: «Любой город, при достаточно правильном и грамотном управлении управляющей компании, модернизации технической, может сократить свои расходы на энергоресурсы минимум на 30%.»

Навіть без тотального підвищення розцінок цей бізнес прибутковий, кажуть учасники ринку. Варто лише ефективніше використовувати  ресурси та модернізувати комунальне майно. Тоді скоротяться і видатки на його утримання.  Відшкодування інвестицій закладають у тарифи. Але за рахунок скорочення витрат інвестор швидко поверне свої гроші та почне заробляти.   

Андрій Цибулько, заступник гендиректора ДП «Агентство розвитку ЖКГ»: «Тут є 2 варіанти. Є підвищення тарифу, а є збереження тарифу на тому самому місці. Але за рахунок модернізації, там тариф, грубо кажучи, там на 40% стає дешевший. Але мешканці платять по цьому ж самому тарифу, а за рахунок цієї різниці інвестор повертає собі гроші.»  

Нині в Україні діють усього 10 приватних компаній на комунальному ринку. Та вже за 2 роки їх кількість може зрости до сотні. Імовірно, що вони почнуть з’являтися і у великих містах.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 770